Başkan Makas, “Çanakkale için çalışmaya devam edeceğiz”

3 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AK Parti İl Başkanı Naim Makas, geride bırakmaya hazırlandığımız 2020 yılına dair değerlendirmelerde bulundu. Başkan Makas, yapmış olduğu değerlendirmelerde, “2021 yılında bizler, Çanakkale’nin daha üretken, yatırım ve hizmetlerle daha gelişen bir kent olması için çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

AK Parti İl Başkanı Naim Makas, veda etmeye hazırlandığımız 2020 yılına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Makas, yapmış olduğu yazılı basın açıklamasında, “2020 yılını geride bıraktığımız bu günlerde, 18 yıl önce olduğu gibi ülkemize ve Çanakkale’mize hizmet aşkıyla çıktığımız yolda, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde hiç yorulmadan, durmadan, inanarak yürümeye, koşmaya devam ediyoruz. AK Parti Çanakkale Teşkilatları olarak tek bir amacımız var. Çanakkale halkına, bu kadim şehrin insanlarına hizmet etmek… Şükürler olsun ki bu hedefimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Grup Başkanvekilimiz Sayın Bülent Turan ve Milletvekilimiz Sayın Jülide İskenderoğlu’nun büyük gayretleri ve destekleriyle, tarımdan ekonomiye, turizmden kültür hizmetlerine kadar her alanda yatırımlar hız kesmeden devam ediyor.

AK Parti Çanakkale Teşkilatları ve AK Belediyeler olarak gece gündüz çalışıyoruz. Bu kentin her bireyi, her alanda hizmetin kalitelisine, yatırımların en özeline layık… Tıpkı yapımı devam eden, boğazı gerdanlık gibi süsleyen, dünyanın en uzun asma köprüsü olan 1915 Çanakkale Köprüsü gibi… Dünyada önemli simgelerden biri olan Eyfel Kulesi’ni dahi geçen, ihtişamlı görüntüsü ile Çanakkale’mizin ruhunu yaşatacak olan köprünün, sanayi, tarım, turizm gibi pek çok alanda kentimize, hemşehrilerimize büyük katkılar sağlayacağına inancımız tam.

Yapımları tamamlandıktan sonra, bünyesinde 91 fabrikanın kurulacağı ve yaklaşık 8 bin kişinin istihdam edileceği Ezine Gıda, İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile 2 bin 600 kişiye iş imkanı sağlayacak, yıllık 60 bin ton domatesin üretileceği Jeotermal Enerji İle Isıtmalı Tarıma Dayalı Sera İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Ezine, Biga, ve Lapseki’de yapımına başlanan Millet Bahçelerinin halkımızın hizmetine sunulacak olmasının mutluluğunu yaşıyoruz. AK Parti Çanakkale Teşkilatları olarak bizler de pandemi ile mücadele sürecinde vatandaşlarımızın yanında olmaya, destek vermeye devam ediyoruz. Çünkü derdimiz, Çanakkale’ye hizmet etmek…

Pandemi süresince büyük gayretle çalışan Vefa Destek Gruplarına İl Başkanlığı olarak, Çanakkale ruhunu temsilen 1915 adet gıda kolisi bağışında bulunurken, daha sonra bu sayıyı 2 bin 125’e çıkardık. Aynı zamanda tüm ilçe teşkilatlarımızda aynı destekte bulundular. Ayrıca 20 yaş altı ve 65 yaş üstü üyelerimize ve vatandaşlarımıza ulaşarak, varsa ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarımızı da yürütüyoruz. Merkezde ve ilçelerimizde her hafta esnafımızı ziyaret ederek, taleplerini dinleyip, istişarelerde bulunuyoruz.

AK Parti Teşkilatları olarak pandemi sürecinde tedbirlere uyarak üye kampanyamız kapsamında çalışmalarımıza devam ettik, ediyoruz. Kasım ayı içerisinde 5-12 Kasım tarihleri arasında 9 bin yeni üye yaparak, bir rekora imza attık. Kampanya süresince bir yılda 16 bin yeni üyemizi de AK Ailemize katmanının mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Önümüzde yeni bir yıl var. Pandemi sürecini tüm halkımızla birlikte temizlik, maske, mesafe kurallarına uyarak atlatacağımız biliyoruz. Hemşehrilerimiz bu konuya her zaman hassasiyet gösterdi ve bundan sonra da göstereceklerine inanıyoruz. 2021 yılında bizler, Çanakkale’nin daha üretken, yatırım ve hizmetlerle daha gelişen bir kent olması için çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle 2021 yılının, birlik ve beraberlik içerisinde milletimize sağlık, huzur ve başarı getirmesini temenni ediyor, tüm hemşehrilerimizin ve ülkemizin yeni yılını kutluyoruz” ifadelerinde bulundu.

Haber Merkezi


Bu haber 31/12/2020, Perşembe günü yayınlandı, 254 defa görüntülendi
*