150 binden fazla aboneye doğalgaz ulaştı

3 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Aksa Çanakkale Doğalgaz tarafından, 2020 yılının sona ermesine saatler kala, senelik bir değerlendirme yapıldı. Aksa tarafından yapılan değerlendirmede, “2020 yılında 150 binden fazla aboneye doğalgaz ulaştırıldı” ifadeleri kullanıldı. Ayrıca, 2020 yılında, bir önceki yıla göre yüzde 16’lık bir artışla dağıtım gerçekleşti.

Aksa Çanakkale Doğalgaz tarafından, geride bırakmaya hazırlandığımız 2020 yılının bir değerlendirmesi yapıldı. Doğalgaz kullanımı ve abonelik sayıları ile ilgili önemli bilgilendirmelerde bulunan Aksa Doğalgaz tarafından, 2020 yılında 150 binden fazla aboneye doğalgaz ulaştırıldı ifadeleri kullanıldı.

Aksa Çanakkale Doğalgaz tarafından yapılan bilgilendirmede, “Çanakkale Merkez ve Kepez, Ezine, Bayramiç, Çan, Lapseki, Gönen, Biga, Yenice, Gümüşçay ile 2020 yılında lisansına dâhil olan Geyikli ve Karabiga ilçelerinde 150 binden fazla abonesine temiz, konforlu ve ekonomik enerji kaynağı doğal gazı güvenle ulaştıran Aksa Çanakkale Doğalgaz, yatırım planları dâhilinde her sene binlerce haneyi doğal gazla buluşturmaya devam ediyor.

“Şebeke uzunluğu bin 276 kilometreye uzadı”

2020 yılında, yatırımlarını önceki yıla göre yaklaşık yüzde altı artırarak toplam şebeke uzunluğunu Bin 276 kilometreye ulaştıran Aksa Çanakkale Doğalgaz, abone sayısını ise yaklaşık yüzde yedi artırarak 152 bin 710 aboneye doğal gaz ulaştırıyor.

“Bir önceki yılla karşılaştırıldığında yüzde 16 artış”

2020 yılında bir önceki yılla karşılaştırıldığında yüzde 16 artışla 266 milyon Sm3 doğal gaz dağıtımı gerçekleştiren Aksa Çanakkale Doğalgaz, periyodik olarak gerçekleştirilen şebeke hatları kontrollerini de başarıyla tamamladı. Diğer alt yapı kuruluşlarının çalışmaları ve üçüncü şahısların yaptığı kazılar sırasında şebekeye vermiş olabilecekleri muhtemel hasarların tespit edilmesi amacıyla periyodik olarak gerçekleştirilen kaçak arama çalışmaları sonucunda Aksa Çanakkale Doğalgaz şebekelerinde herhangi bir kaçağa rastlanmadığı, doğal gazın sürekli ve emniyetli olarak kullanabileceği tespit edildi.

Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı ve hizmet kalitesinde sürekli gelişim sağlamayı temel önceliği olarak gören Aksa Çanakkale Doğalgaz, koronavirüs salgınının başlangıcından itibaren çalışanları ve müşterilerinin sağlığı için gerekli tüm önlemleri alarak güvenle hizmet vermeye devam ediyor. Aksa Çanakkale Doğalgaz’ın hizmetlerinden yararlanmak ve ihtiyacı olan her konuda ayrıntılı bilgi almak isteyenler, 2020 yılında 40 binden fazla abonenin hizmet aldığı, 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 4 187 numaralı Çözüm Merkezi’ni arayarak tüm sorularına yanıt alabiliyor” ifadeleri kullanıldı.

Haber Merkezi


Bu haber 31/12/2020, Perşembe günü yayınlandı, 244 defa görüntülendi
*