Belediye soruna el attı

3 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çöp konteynırları boşken, yanlarında oluşan çöplük sorununu, geçtiğimiz gün kaleme almıştık. Esenler Mahallesi’nde yaşanan çöp sorunu ile ilgili, Çanakkale Belediyesi vatandaşların sesini duydu ve harekete geçti. Dün ise sorun yaşanan bölge temizlenerek, sorun ortadan kaldırıldı.

Geçtiğimiz gün, Esenler Mahallesi, Barış Caddesi sonunda bulunan bir çöp konteynırının haberini yapmıştık. Çöp konteynırı boşken, hemen yanı başında çöplük oluşmuştu. Duyarsız vatandaşlarca, konteynırın daha içine bakılmadan, çöpler yolun ortasına öylece bırakılmış ve bırakılan çöpler yığın haline gelmişti.

Bölgede yaşanan sorunu kaleme almış ve vatandaşların seslerini duyurmuştuk. Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ise harekete geçerek, dün bölgede temizlik faaliyetinde bulundular. Önce bölge çöplerden arındırıldı ve cadde hak ettiği görünüme kavuştu. Ardından ise su ile bölgede temizlik faaliyeti yürütüldü. Vatandaşlar, Çanakkale Belediyesi’ne teşekkürlerini iletirken, duyarsız vatandaşlara da seslenmeyi ihmal etmediler. Kentliler, çöplerin artık konteynırların içine atılması gerektiğini belirttiler. Aksi halde yaşadığımız alanı kendi ellerimiz ile kötüleştirmiş olacağız ifadelerini kullandılar.

Tunahan Ünsal


Bu haber 30/12/2020, Çarşamba günü yayınlandı, 171 defa görüntülendi
*