“Sosyal Konutlar” sorununa nihai çözüm

Kentin sorunlarını konuşmak ve çözüm üretmek için geçtiğimiz gün bir araya gelen AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan görüşmenin ardından bugün açıklamalarda bulundu. Kritik toplantıdan çıkan müjde ise kentin kanayan yarası haline gelen, her depremde gözlerin dikildiği “Sosyal Konutlar” sorununa çözüm oldu.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve AK Parti Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Esra Yüksel ile geçtiğimiz gün bir araya gelmişti.

GÖKHAN’DAN TURAN’A TEŞEKKÜR

Kentin sorunlarının değerlendirildiği ziyaretin ardından gazeteniz Gündem’e açıklamalarda bulunan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, AK Parti Grup Başkanvekili Turan’a her konuya titizlikle yaklaştığı ve hizmet odaklı çözüm ürettiği için teşekkür ettiğini belirtti.

AK Parti’li Turan ve Yüksel ile “Sosyal Konutlar” konusunda hemfikir olduklarını kaydeden Başkan Gökhan, “Yılbaşından hemen sonra bu konuyu kamuoyu ile paylaşacağız. O bölgedeki binaların 8 kat olarak planlanması konusunda görüştük. Muhtemelen 15 gün içerisinde riskli bir yapı olarak bu sorunu çözeceğiz.” diye konuştu.

TURAN: “HER TÜRLÜ DESTEĞE AÇIĞIZ”

Yazılı bir açıklama yapan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ise siyaset üstü bir açıklama ile desteğe hazır olduklarını vurguladı. Açıklamasında, “Söz konusu memlekete, Çanakkale’mize hizmetse parti ayrımı yapmayız. Tarihin emaneti Çanakkale gibi ortak bir paydamız var. Bizim bu hassasiyetimizin karşılığını ilgili CHP’lilerden de görmek istiyoruz.” diyerek birleştirici bir tutum sergileyen Turan, “Belediye üzerine düşeni yaptığında sosyal konutlar başta olmak üzere, her konuda desteğe açığız.” ifadelerinde bulunmuştu.

Öte yandan borçlanma yetkisi, projeler için hibe desteği ve katı atıkta KDV’nin düşürülmesi için yasal düzenlemenin yapılması gibi konularda da Çanakkale Belediyesi’nin isteklerine yeşil ışık yakıldığı öğrenildi.

Eylem Gözeldere


Bu haber 29/12/2020, Salı günü yayınlandı, 447 defa görüntülendi
*