Resmen çöp krizi

4 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’nin birçok bölgesinde, vatandaşlar boş olan çöp konteynırları yerine, boş olan konteynırın yanı başına çöplerini bırakmaya devam ediyorlar.  Esenler Mahallesi’nde, çöp konteynırı boşken, yanında biriken çöplüğe kimse, hiçbir şekilde anlam veremedi. Ortaya ciddi şekilde çöp krizi çıkarken, vatandaşlar artık gördükleri manzara karşısında isyan etmeye başladılar.

Çanakkale’nin farklı mahallelerinde, vatandaşlar tarafından yapılan bir harekete kimse anlam veremiyor. Mahallelerde, özellikle de işlek caddelerde bulunan ve boş olan çöp konteynırlarına çöplerini atmayan vatandaşlar, genelde konteynırın içine atmak yerine dışına koymayı tercih ediyorlar. Hal böyle onunca, konteynır bomboş ama yan tarafı çöplük haline geliyor.

Defalarca kez tekrar edilen ve Esenler Mahallesi Barış Caddesi üzerinde meydana gelen bu olay artık bölge sakinlerini canından bezdirdi. Çöpün üzerine de uyarı yazısı yazılmaz ki diyen mahalleli, duyarsızlık seviyesi karşısında şaştı kaldı. Resmen aynı noktada boş konteynır olmasına rağmen çöp krizi yaşanmaya devam ediyor.

Tunahan Ünsal


Bu haber 29/12/2020, Salı günü yayınlandı, 202 defa görüntülendi
*