Bozcaada kısıtlamayı olanağa çevirdi

4 hafta önce Güncel Koronavirüs
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bozcaada Belediye Başkanı Dr. Hakan Can Yılmaz, Bozcaada Belediyesi’nin sosyal medya hesabından bir mesaj yayınlayarak, sokağa çıkma kısıtlamasını Belediye olarak olanağa çevirdiklerini ve Ada genelinde detaylı temizlik çalışmaları gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Başkan Yılmaz’ın mesajı şu şekilde; “Sevgili Bozcaadalı Hemşehrilerim,

Güzel adamızın sezon boyu yoğun kullanımdan etkilenen parklarının, meydanlarının, caddelerinin, güzel sokaklarının ince ve detaylı temizliğine devam ediyoruz.

Sokağa çıkma yasağındaki sakinliği bir olanağa çevirerek; geçen hafta sonu Cumhuriyet Meydanı, İskele Caddesi, Çınar Çarşı Caddesi ve merkezdeki Çocuk Parkı; spesifik olarak seçilmiş̧ temizlik ürünleri ile ince ve detaylı bir şekilde temizlenmişti.

Bu hafta sonu da; Çınaraltı, Çamlar Altı, Baytur Çocuk Parkı ile Yeraltı Çöp Konteynırları ve çevreleri titiz bir çalışma ile köpük köpük yıkanarak temizlendi.

Önümüzdeki günlerde de belirlenen bir çalışma programı doğrultusunda önce ana cadde, meydanlar ve parklarda; sonrasında da tüm ara sokaklarda aynı şekilde ince ve detaylı bir temizlik çalışması yapılacaktır.

Siz hem kendi sağlığınız, hem de sevdiklerinizin sağlığı için lütfen evde kalmaya devam edin. Biz buradayız ve çalışmaya devam ediyoruz.

Bu vesileyle özveri ile çalışan tüm belediye emekçilerine de halkım adına teşekkürü̈ borç̧ bilirim.

Sağlıklı günlerde bu sokaklarda, bu meydanlarda, bu parklarda özgürce buluşabilmek; en büyük dileğimdir.” dedi.

Ş. Ezgi Tuncel


Bu haber 28/12/2020, Pazartesi günü yayınlandı, 224 defa görüntülendi
*