Başkan Şahin, “Evet bu bütçede adalet yok!”

4 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İl Genel Meclisi’nde tartışmalara neden olan bütçe görüşmeleri, geçtiğimiz gün bir kez daha oylanarak, oy çokluğu ile bütçenin kabul edilişi ile son buldu. Bütçe hakkındaki tartışmalar devam ederken, CHP Ezine İlçe Başkanı Caner Şahin’de değerlendirmelerde bulundu.

İl Genel Meclisi geçtiğimiz gün olağanüstü olarak toplandı ve bütçe oylandı. 18’e, 16 oy çokluğu ile kabul edilen ve meclisten geçen bütçe ile ilgili tartışmalar ve değerlendirmeler devam ediyor. Konuyla ilgili CHP Ezine İlçe Başkanı Caner Şahin’de sosyal medya hesabından değerlendirmelerde bulundu.

CHP Ezine İlçe Başkanı Caner Şahin, İl Genel Meclisi’nde tartışmalara neden olan 2021 yılı bütçesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Başkan Şahin, sosyal medya hesabından yapmış olduğu değerlendirmede, “Evet, bu bütçede adalet yok! Sarayın bir günlük masrafı 10 milyon TL iken, evet, bu bütçede adalet yok. Türkiye’de kamunun yaptığı bütün ihaleleri alan 5’li çetenin, iktidara yakın iş adamlarının ve şirketlerin vergi borçları silinmiş iken evet,  bu bütçede adalet yok.

Kendi vatandaşı çöpten ekmek toplarken, sırf itibar olsun diye, Tunus gibi ülkelere milyon dolar hibe verilirken evet, bu bütçede adalet yok. 18 yıldan beri bu ülkeyi yöneten ve onun küçük ortakları çıkmışlar, Çanakkale İl Genel Meclisi’nin bütçesini 500’ü aşkın köye 1 yıllık hizmet götürmek için ayrılan 14 milyonluk bütçede adalet arıyorlar.

Yani değerli hemşehrilerim bu bütçede en başından adalet yok!  Şimdi buradan Ezine’deki iktidar ve küçük ortağına sesleniyorum.

Halkın alın teriyle kazanıp ödediği vergileri saray ve iş adamlarına çarçur ettireceğinize bu israfa engel olun ve daha fazla bütçe gelmesini sağlayın. Bir adalet arıyorsanız dönüp 18 yıllık iktidarınıza bakın” ifadelerinde bulundu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 28/12/2020, Pazartesi günü yayınlandı, 382 defa görüntülendi
*