Başkan Göğüsgeren: “Bir Atatürk büstü yaptırmayı beceremedik”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İl Genel Meclisi, geçtiğimiz gün bütçe görüşmeleri nedeniyle, olağanüstü olarak toplandı. Yaklaşık 5 saat süren ve bütçe görüşmelerinin gerçekleştiği toplantının sonunda, bütçe aynen oylamaya sunulurken, İl Genel Meclisi Başkanı Sadık Göğüsgeren değerlendirmelerde bulundu. Sert açıklamalarda bulunan Başkan Göğüsgeren, “Bütün meclisimizin birlikte aldığı bir karar doğrultusunda olsa bile, bir Atatürk büstü yaptırmayı, bir yıldan beri beceremedik. 19 aydan beri… Bu meclisimizin, idaremizin, idare yönetiminin ayıbıdır. Hepimizin ayıbıdır” dedi.

İl Genel Meclisi’nin geçtiğimiz gün gerçekleşen ve 5 saat süren meclis toplantısı sonrası, İl Genel Meclisi Başkanı Sadık Göğüsgeren değerlendirmelerde bulundu.

“Maliyetler 3 yılda yüzde 60 arttı. Bütçe 3 yıldan beri aynı”

İl Genel Meclisi Başkanı Sadık Göğüsgeren, olağanüstü toplanan İl Genel Meclisi toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Göğüsgeren değerlendirmesinde, “Maliyetler son 3 yılda yaklaşık yüzde 60 civarında arttı. Bütçe 3 yıldan beri aynı. Bu genel bir sorun. Türkiye’de sadece Çanakkale İl Özel İdaresi’nin sorunu değil. Aslında bir kaşık suda fırtınalar estiriyoruz. Çaresizlik içerisinde… Bu genel anlamda bir sorundur.

“Sayın Valimiz ile en kısa zamanda görüşeceğim”

Meclis Başkanlığımızın görevi, Çanakkale halkının, meclis iradesini savunmaktır. Burada meclisin iradesini savunmak durumundayız. Sayın Valimiz ile en kısa zamanda görüşeceğim. Kendisinin, bu bütçeyi onaylaması yönünde görüşeceğim. Meclisin iradesi ve Çanakkale halkının beklentisi bu yöndedir. Bunu polemik haline getirmeden, gerekirse grup başkanlarımızla tekrar görüşerek, çözmemiz gerekiyor. Bizim görevimiz çözüm üretip, hizmet üretmektir. Bu konuda süreç bitmiş değildir. Şu anda sayın Valimize gidecek ve bizde görüşeceğiz.

“Daireye bir eleştirim var”

2020 yılının son toplantısında, daireye bir eleştirim var. Bütün meclisimizin birlikte aldığı bir karar doğrultusunda olsa bile, bir Atatürk büstü yaptırmayı, bir yıldan beri beceremedik. 19 aydan beri… Bu meclisimizin, idaremizin, idare yönetiminin ayıbıdır. Hepimizin ayıbıdır. En kısa zamanda, talebin ötesinde bu büstü bir kez daha aktarıyorum. Bu konunun bütçeye ayrılması bile doğru değildir” açıklamalarında bulundu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 27/12/2020, Pazar günü yayınlandı, 337 defa görüntülendi
*