AK Parti: “Çabalarımız CHP’nin tutumuyla sonuçsuz kaldı”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Vali İlhami Aktaş tarafından İl Genel Meclisi’ne yeniden görüşülmek üzere iade edilen 2021 Yılı Bütçesi ve Performans Programı için, geçtiğimiz gün İl Genel Meclisi olağanüstü toplandı. Toplantı sonrasında bütçe ve performans programı herhangi bir değişiklik yapılmadan, yeniden oylandı ve 18’e 16 kabul edildi. Yaşanan sürece AK Parti’den tepki geldi.

AK Parti İl Başkanı Naim Makas konuyla ilgili yapmış olduğu değerlendirmede, “Daha önce grubumuzun ret oyu verdiği 2021 Yılı Performans Programı’ndaki adaletsiz dağıtımın düzeltilmesini beklerken, daha vahim bir durum ile karşı karşıya kaldık. CHP, seçimde kaybettiği ilçelere bir kez daha en düşük payı reva görerek adeta intikam aldı. Yaşanan tablo, hizmeti engelleyen bu zihniyetin iktidar olunca nasıl davranacağının resmidir. Şüphesiz hemşehrilerimiz ilk yerel seçimde bu üzücü durumu sandıkta takdir edecektir” diye konuştu.

İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Korkmaz ise, “Bütçe tekniğine uygun olmayan, hiçbir somut veri, bilgi ve belgeye dayandırılmayan, yapılacak işlerin afaki olarak ifade edilmesinden öteye geçmeyen bir bütçe ve performans programı önümüze getirildi. Bundan önceki yıllarda, AK Parti Grubu’nun İl Genel Meclisi’nde çoğunluğu elinde bulundurduğu dönemlerde Bütçe ve Performans Programı bütün siyasi partilerle görüşülerek uyum içerisinde hazırlanmıştır. Ancak sırf kanundan doğan yetkimizi kullanacağız diye, sırf kendi egomuzu tatmin etmek uğruna, kendimizi ispat etme gayretine girip bütçe yapma tekniğine uygun olmayan yollara tevessül ederek tabiri caizse fincancı dükkanına giren fil gibi her şeyin yerle yeksan edilmesine göz yumamazdık. Bu sebeple Çanakkale İl Genel Meclisi AK Parti Grubu olarak ilçeler arasında adaletsiz dağıtım yapıldığını gördüğümüz Çanakkale İl Özel İdaremizin 2021 Yılı Bütçesi’ne ve 2021 Yılı Performans Programı’na ret oyu verdik” dedi.

Haber Merkezi


Bu haber 27/12/2020, Pazar günü yayınlandı, 229 defa görüntülendi
*