VAH Kİ NE VAH!

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Söyleyecek söz bulamıyoruz. Ana muhalefet lideri, oyle bir gaf yaptı ki! İşin içinden çıkmak mümkün değil. Atatürk’ün partisinin başındaki ismin, böyle bir şey söylemesi akla ziyan. Ana muhalefet lideri konuşmasında asgari ücretten vergi alınmaması gerektiğini söylerken getirdiği “Organ ticareti yapandan vergi al” gibi öneriler gaf olarak değerlendirildi.   Bakalım ne demiş.“Gündemde asgari ücret var. Milyonlarca kişi asgari ücreti bekliyor,‘Ne olacak?’ diye. Asgari ücretin net vergisiz 3 bin 100 TL olması lazım. Asgari ücret olmuş, açlık sınırının biraz üzerinde. Asgari ücretten hangi vergiyi alacaksın? Zaten geçinemiyor. Sen asıl vergiyi alması gerekenden alacaksın; uyuşturucu, organ ticareti yapandan vergi alacaksın, kara parayı aklamayacaksın, kara para aklayandan vergi alacaksın. Tasarruf yapacaksın. Vergi cennetlerinden gelecek paraların vergilenmesi öngörülüyordu, niye bu düzenlemeyi yapmıyorlar? Uyuşturucu paraları, organ ticareti yapanların paraları, fuhuş üzerinden para kazananlar, insan ticareti yapanlar kazandıkları paraları Türkiye’ye getirirlerse sıfır vergi. Şu kendisini muhafazakâr parti olarak tanıtan partiye bakın. Organ ticaretinden, fuhuş ticaretinden para kazan, Türkiye’ye getir, sıfır vergi.”.Allah aşkına böyle bir şey nasıl olur?.Bu gayri meşru ticaret yapanlar,uyuşturucu baronları,Maliyeye müracaat edip,vergi  levhası alacaklar.Sonra da vergi ödeyecekler.Bu nasıl hesap uzmanlığı.Allaha şükürler olsun ki,bu gafı yapanlar ülkeyi yönetemiyor.Yönetseydi.Vay halimize diyecektik. Toplumu zehirleyen, gayr-i meşru işler yapanlardan vergi
alınmaz. Onları ya yok edeceksin ya da ömür boyu hapis cezası
istemiyle yargılanıp içeri atacaksın. Uyuşturucu ticaretini, organ mafyacılığını ve kara para aklamayı resmiyete taşımaya
çalışıyor. Hz. Mevlana’nın dediği gibi;”Destinin içinde ne varsa
dışarıya da o sızar”.Allah’ım sen aklımıza mukayyet ol.

GEL DE GÜLME!

Cenevre’de, uluslararası ekonomi toplantısı yapılıyormuş. Toplantıya katılanlar, halktan toplanan vergilerin nasıl dağıtıldığını tartışıyorlarmış. İlk sözü Amerikan temsilcisi almış:
– Bizim Amerika’da önce yere bir çizgi çizeriz; topladığımız vergileri havaya atarız, çizginin soluna düşen paraları halka hizmet olarak geri veririz, sağ tarafta kalan devlete kalır, onunla da yatırım yaparız.
Ardından Avrupa Birliği temsilcisi söz almış:
– Bizim Avrupa’da başka ama ona benzer bir uygulama yaparız. Önce yere bir daire çizeriz; halktan toplanan vergileri havaya atarız, dairenin dışında kalan halka hizmet olarak geri döner, dairenin içine düşenleri devlet harcamalarına kullanırız. Sırası gelen Türk temsilcisi Temel, söz almış: – Ula uşaklar, bizim böyle bir uygulamamız yok. Biz Türkler, sizin gibi yere çizgi mizgi çizmiyoruz. Organ ticareti yapanlar, uyuşturucu baronları, fuhuş organizatörlerine, vergi numarası verip, yasal hale getiriyoruz. Vergilerimiz alıyoruz. Başka bir şeye gerek kalmıyor da, Bozdur bozdur harca. Sağlıcakla kalınız.


Bu haber 26/12/2020, Cumartesi günü yayınlandı, 431 defa görüntülendi
*