ÇOMÜ ve İŞKUR arasında işbirliği protokolü imzalandı

3 hafta önce Ekonomi Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ile Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) arasında İŞKUR kampüs hizmetlerinin sunulmasına ilişkin işbirliği protokolü imzalandı.

Rektörlük Senato Salonunda gerçekleştirilen protokol töreninde, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, İŞKUR Müdür Vekili Mehmet Uğur Yavuz ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak hazır bulundu.

ÇOMÜ Rektörlüğü ve İŞKUR arasında imzalanan bu protokol ile üniversite bünyesinde İŞKUR Kampüsler oluşturulacak. İŞKUR Kampüslerde, İŞKUR’da görevli İş ve Meslek Danışmanları aracılığıyla öğrencilere işgücü piyasası, kurum faaliyetleri, iş arama becerileri, işverenle mülakat/görüşme teknikleri, özgeçmiş hazırlama gibi konularda bilgilendirme faaliyetleri yürütülecek.

İŞKUR Kampüs Hizmetleri protokolüyle öğrencilerin, mesleki deneyimlerinin artırılmasına, teorik bilgilerinin uygulama yapılarak geliştirilmesine katkı sunan İşbaşı Eğitim Programı gibi aktif işgücü hizmetlerinden yararlanabilmelerine yardımcı olmak amaçlanıyor.

Ş. Ezgi Tuncel


Bu haber 25/12/2020, Cuma günü yayınlandı, 272 defa görüntülendi
*