Başkan Makas: “Kentimizin ihtiyaçları öncelikli olmalı”

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AK Parti İl Başkanı Naim Makas, İl Genel Meclisi’nde görüşülen ve Vali İlhami Aktaş tarafından onaylanmayan bütçe ile ilgili açıklamada bulundu. Başkan Makas, bütçe ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Kentimizin ihtiyaçları öncelikli olmalı” yorumlarında bulundu.

Kasım ayı boyunca görüşülen ve İl Genel Meclisi’nde oylanan, CHP’li üyelerin çoğunluğu ile meclisten geçen 2021 yılı köylere ve ilçelere yatırım bütçesi Vali İlhami Aktaş tarafından onaylanmamıştı. İl Genel Meclisi’nde tartışmalara neden olan bütçe ile ilgili AK Parti İl Başkanı Naim Makas açıklamalarda bulundu.

Başkan Makas,  “Umuyoruz ki bu kez, adaletten yana bir tavır alınır. Bu kez ilçelerimize adil bir dağılımın yapılacağına inanmak istiyoruz.

Tüm ilçelerimizin ihtiyaçlarının tespit edildiği, öncelendiği ve çözüm odaklı bir anlayışla doğru adımlar atılması gerektiğini defalarca dile getirdik. Biz, İl Genel Meclisi’nde görüşmelerin bu anlayışla ve Çanakkale Valiliğimizin iade gerekçelerinin dikkate alınarak, ayrıca ilçelerimizin gelişmişlik endeksi, kırsal nüfus oranları ve öncelikli ihtiyaçlarının göz önünde bulundurularak yapılacağını umuyor ve bütçenin de buna göre yeniden revize edilmesini temenni ediyoruz” dedi.

Haber Merkezi

 


Bu haber 25/12/2020, Cuma günü yayınlandı, 200 defa görüntülendi
*