Meclis olağanüstü toplanacak

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Geçtiğimiz ay, Kasım ayı bütçe görüşmeleri gerçekleşmiş ve İl Genel Meclisi’nde oylanmıştı. AK Partili ve MHP’li üyelerin ret oyu kullandıkları 2021 bütçesi ile ilgili tartışmalar yaşanmıştı. CHP’li üyelerin oyları ile meclisten geçen bütçe Vali İlhami Aktaş tarafından onaylanmamıştı. İl Genel Meclisi yarın, olağanüstü olarak tekrar toplanacak.

Kasım ayında, bir ay boyunca bütçe görüşmeleri gerçekleşti. Gerçekleşen bütçe görüşmelerinde, köylere ve ilçelere yapılacak olan yatırımlar hesaplandı ve her ilçenin payına düşen yatırım bütçesi ortaya konuldu. O bütçe İl Genel Meclisi’nde Kasım ayında oylandı. Oylamada, AK Partili ve MHP’li İl Genel Meclisi üyeleri ret oyu kullandılar. Oylama sonucuna göre, 2021 yılı bütçesi, CHP’li meclis üyelerinin oy çokluğu ile meclisten geçmişti.

Meclisten geçen bütçe, Vali İlhami Aktaş’a takılmış ve Vali Aktaş, bütçeye onay vermemişti. Bunun üzerine İl Genel Meclisi olağanüstü toplanacak. Yarın saat, 14.30’da İl Özel İdaresi toplantı salonunda meclis üyeleri bir araya gelecekler. Hararetli bütçe tartışmalarının yaşanması beklenen meclis ile ilgili, edinilen bilgiye göre CHP bütçeyi aynı şekliyle bir kez daha oylamaya sunacak.

Tunahan Ünsal


Bu haber 24/12/2020, Perşembe günü yayınlandı, 293 defa görüntülendi
*