İŞKUR Yetkililerinden Tatlan’a ziyaret

4 hafta önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü yetkilileri, Bayramiç’te helva üretiminde faaliyet gösteren Tatlan Helva’yı ziyaret ederek işveren yetkilileriyle başta işgücü ihtiyacı olmak üzere çeşitli konular hakkında görüşmeler gerçekleştirdi.

Ziyarette Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Vekili Mehmet Uğur Yavuz ve İş ve Meslek Danışmanı Elif Özçelik, Tatlan Helva Yönetim Kurulu Üyeleri Bahar Yurt ve Ozan Yurt’la bir araya geldi. Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Vekili Mehmet Uğur Yavuz, Bayramiç’in helva konusundaki üretim ve marka potansiyeline işgücü tarafında kurum olarak katkı sağlama hedefleri olduğunu ve ilerleyen dönemlerde de aktif işbirliği yürüteceklerini dile getirdi. Yavuz, yeni yılda çevre köylerdeki muhtarlara bir toplantı düzenleyerek Bayramiç’te üretim yapan firmaların özellikle kadın istihdamı arayışına aracılık edeceklerini, İŞKUR’un başta İşbaşı Eğitim Programı olmak üzere Aktif İşgücü Programlarını devreye sokacaklarını belirtti.

İşveren yetkilileri ise ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek üretim kapasitesi, gelecek dönem Pazar hedefleri ve işgücü ihtiyaçları hakkında görüşlerini İŞKUR yetkililerine ilettiler.

Haber Merkezi

 


Bu haber 24/12/2020, Perşembe günü yayınlandı, 249 defa görüntülendi
*