Biniş kartları kişiselleştirilecek

4 hafta önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Engelliler, gazi ve şehit yakınlarının biniş kartları kişiselleştirilecek. Bu doğrultuda ulaşım kartına başvurular 1 adet fotoğrafın yanı sıra engelli, gazi veya şehit yakını kimlik kartı ile Çanakkale Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü Kart Birimi’nden yapılacak.

Konu ile ilgili olarak Çanakkale Belediyesi tarafından yaılan duyuruda; “Engelli kentlilerimiz ile gazi ve şehit yakınlarımız, Çanakkale Belediyesinin çalışmaları ve alınan Meclis kararı doğrultusunda artık toplu taşıma araçlarına, belediyemizden almış oldukları kişiselleştirilmiş elektronik kartlar ile biniş yapacaklar.

Bu kapsamda, Çanakkale Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışma doğrultusunda toplu taşıma araçlarına biniş kartlarına entegre edilen HES Kodu uygulaması, engelli kentlilerimiz ile gazi ve şehit yakınlarımıza da verilecek ulaşım kartlarına yüklenmiş olacak.

Bu doğrultuda engelli kentlilerimiz ile gazi ve şehit yakınlarımız ulaşım kartı için 1 adet fotoğrafın yanı sıra engelli, gazi veya şehit yakını kimlik kartı ile Çanakkale Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü Kart Birimi’ne başvuruda bulunabilirler.” dendi.

Ş. Ezgi Tuncel

 


Bu haber 24/12/2020, Perşembe günü yayınlandı, 306 defa görüntülendi
*