Başkan Semizoğlu: “Sağlık çalışanlarımız ciddi bir savaş veriyor”

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu ve Genel Sekreter Sema Sandal ÇOMÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Muammer Karaayvaz ve Hastane Müdürü Ömer Hadımoğlu’nu ve Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Ufuk Tali’ye ziyarette bulundular.

Ziyaretle ilgili bilgi veren Başkan Selçuk Semizoğlu; “Ülkemizde Mart ayı itibariyle görülmeye başlanan Covid-19 salgınıyla sağlık çalışanlarımız canları pahasına mücadele ederek çok ciddi bir savaş veriyor. Üniversite Hastanemiz bu süreçte yaptığı planlı çalışmalar ve aldığı tedbirlerle ilimizde salgının yayılma hızının engellenmesinde önemli bir başarı göstermiştir. Başta Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Muammer Karaayvaz ve Hastane Müdürü Ömer Hadımoğlu olmak üzere tüm sağlık personeline gösterdikleri fedakarlıklardan dolayı en içten dileklerimizle tebrik ediyoruz.

İlimizde faaliyet gösteren hastanelerin tamamı Covid-19 salgını süresince olağanüstü bir fedakarlık göstererek salgının yayılım hızının kontrol altında tutulmasını sağlamıştır. Devlet Hastanemizin yükü salgın sebebiyle birlikte artmış olmasına rağmen sağlık personelinin özverili çalışmaları ile bizlere asla hissettirmediler. Bu vesileyle tüm sağlık çalışanlarımıza Başhekimliğimiz vasıtasıyla gösterdikleri olağanüstü özveri için iş dünyası olarak bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Haber Merkezi

 


Bu haber 24/12/2020, Perşembe günü yayınlandı, 400 defa görüntülendi
*