Karda kışta ne olacak?

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Tüm dünyaya 2020 yılı itibariyle bela olan Koronavirüs için tüm yurtta tedbirler sürüyor. Alınan önlemler kapsamında, birçok kapalı alanda olduğu gibi bankalarda da vatandaşların içeriye metrekareye göre düşen kişi sayısına göre alınması mağduriyeti de beraberinde getiriyor.

Koronavirüs aşısı, ilacı gibi umutla beklenen 2021 yılı kapımıza dayanmışken yaklaşık bir yıldır mücadele edilen pandemide, hala yeterli önlemler alınamadığı görülüyor. Kapalı alanlarda çok sayıda kişiyi bir arada tutmak istemeyen, genelgeye göre önlemini alan birçok kurum ve kuruluş gibi bankalar da vatandaşın soğuk ve yağışlı günlerde ne yapacağını düşünmüyor.

Banka önlerinde uzayan kuyruklar can sıkmaya devam ediyor. Havaların daha iyi olduğu bu günlerde, zamanı olan banka önlerinde beklemeyi tercih ederken kış ayında, havaların mevsim normallerinin altına düştüğü günlerde sıranın nasıl bekleneceği ise merak konusu oldu.

Yağmur, kar veya çok soğuk günlerde, vatandaşın bankalardaki işlerini nasıl halledeceği bilinmezken bankalar tarafından vatandaş için hiçbir önlem alınmadığı öğrenildi. Hasta olmamak, soğuk dahi almamak için direnen vatandaşın düşünülmemesi tepki çekti.

Haber Merkezi


Bu haber 23/12/2020, Çarşamba günü yayınlandı, 368 defa görüntülendi
*