AK Parti’li Kurnaz’dan CHP’ye Yanıt

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Ak Parti Merkez İlçe Sekreteri Murat Kurnaz, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanlığı tarafından yapılan basın açıklamasına yazılı bir açıklama ile cevap verdi.

AK Parti Merkez İlçe Temsilcisi Murat Kurnaz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “CHP Merkez İlçede gelinen nokta bir kez daha gözler önüne serilmiştir. İlçe başkanının yapması gereken açıklama ilçe yöneticisi Satı Ürer tarafından yapılmıştır. Açıklamada İlçe Başkanımız Sayın Yıldıray Ölçek’e de değinilmiş ve başkanımızın 10 Aralık tarihinde Olay Gazetesi ziyaretinde yapmış olduğu açıklamalar ne hikmetse iki hafta sonra kendilerinin akıllarına gelmiş ve açıklama yapma gereği duymuşlardır. Sayın başkanımız o günkü açıklamasında bir belediye başkanının nasıl olması gerektiğini altını çizerek dile getirmiştir. Evet Çanakkale’de belediye başkanlığı layıkıyla yapılmamaktadır. Yapılsaydı Çanakkale şuanda bitmeyen inşaat görünümünde olan bir kent olmazdı. Ürer, açıklamasında belediyenin pandemi sürecinde erzak ve halk kart dağıttığını belirtmiştir. Biz de buradan soruyoruz. Çanakkale Belediyesi pandemi sürecinde bu zamana kadar kaç adet erzak kolisi dağıtımı yapmıştır? Dağıttıkları kolileri neye göre belirlemişlerdir? Günde bir öğün sıcak yemek gönderilen halkımıza erzak kolisi verilmiş midir? Sözde halkçı belediyemiz bir öğün gönderdiği yemekle nasıl halkımıza yardım etmektedir.  Bu yemeklerin menüleri neye göre belirlenmektedir? Bir vatandaşımıza verilen yemeğin maliyeti ne kadardır? Her gün dağıtılan yemeklerin ne olduğunun tarafımızca takip edilmekte olduğunun bilinmesini isteriz. Bu insanlar bir öğün ile doyabilecek midir? Yine halk kart dağıtımı ne koşullarda yapılmaktadır? Bunlardan kaç vatandaşımız yararlanmaktadır? Hijyenin en önemli olduğu dönemde evlere yapılan temizlik hizmeti neden durdurulmuştur? Sürekli temizlik vurgusu yapan Çanakkale Belediyesi kendisi ile çelişmemekte midir?

Son günlerde ulusal medyaya Su Müdürlüğünde güvenlik görevlisi ile bir bayan arasında geçen maske diyaloğu ve görüntülerde halkın maskesiz içeride dolaşması belediyenin ne denli temizlik anlayışı içinde olduğunu göstermiştir. CHP artık bu sığ siyasetten çıkmalıdır. Halka yalan yanlış açıklamalar ile belediyeyi hiçbir şey yapmadan çok şey yapılıyormuş gibi göstermelerinden vazgeçmelidirler. Bunların hiçbir karşılığı yoktur. Bizler her bu süreçte partili partisiz ayrımı yapmadan halkımıza elimizden geldiğince yardım etmeye devam edeceğimizi buradan belirtiriz. Buradan CHP İlçe yöneticisine son sözüm önce bu sorularımızın yanıtlarını bulup kamuoyu ile paylaşsın sonrada ilçe yöneticilerinin ellerine yazılı açıklamaları verip okumalarını sağlayan kişilerin Sayın Başkanımızın sosyal konutlar çıkışı ve su yolsuzluğu ile ilgili açıklamalarına da cevap vermelerini beklediğimizi Çanakkale kamuoyu ile paylaşırız.”

Haber Merkezi


Bu haber 23/12/2020, Çarşamba günü yayınlandı, 528 defa görüntülendi
*