“Küçük üreticinin çığlığına kulak verilmeli”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya, geçtiğimiz gün Ziraat Odaları Genel Başkanı Şemsi Bayraktar ile online olarak görüştü. Farklı bölgelerden illerin temsilcilerinin de katıldıkları toplantıda, üreticilerin sorunları, özellikle küçük üreticinin karşılaştığı zorluklar, İsmail Kaya tarafından genel başkan Bayraktar’a aktarıldı. Kaya, konuyla ilgili yaptığı bilgilendirmede, “Üreticinin sırtındaki yüklerin ağır ve taşınması zor olduğun aktardır” dedi.

Geçtiğimiz gün, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Bitlis, Bingöl, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli ve Çanakkale Ziraat Odası başkanları, Ziraat Odaları Genel Başkanı Şemsi Bayraktar ile online bir toplantıya katıldılar. Sahada yaşanan sorunlar ve üreticilerin karşılaştıkları problemler online olarak genel başkan Bayraktar’a iletildi. Konuyla ilgili Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya sosyal medya hesabından bilgilendirmede bulundu.

Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya, konuyla ilgili yapmış olduğu paylaşımda,  “Türkiye Ziraat Odaları Genel Başkanı sayın Şemsi Bayraktar başkanlığında Balıkesir, Bursa, Bilecik, Bitlis, Bingöl, Bolu, Burdur Çankırı, Çorum, Denizli illerinin il koordinasyon başkanlarının katılımıyla gerçekleşen toplantıda,  ilimizde bölgemizde üreticilerimizin karşı karşıya kaldığı sorunları sayın genel başkanımıza çözüm önerilerimizi de sunarak aktardık. Üreticinin sırtındaki yüklerin ağır ve taşınması zor olduğunu, konunun muhataplarının çözüm için doğru teşhisler koyması, doğru çözümler üretmesi gerektiğini belirterek, üretimin aksamadan devam edebilmesi için sahanın sesine, özellikle küçük üreticinin çığlığına, kulak vererek düzenlemeler yapılmasının üretici için kıymetli olduğunu belirttik” ifadelerinde bulundu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 22/12/2020, Salı günü yayınlandı, 276 defa görüntülendi
*