CHP Merkez İlçe Başkanlığı: “şaşkınız, öfkeliyiz”

CHP Merkez İlçe Başkanlığı, bugün Çanakkale İl Başkanlığında bir basın açıklaması gerçekleştirerek “iktidar partisi ilçe başkanının gündemi değiştirmek adına yaptığı açıklamalar karşısında şaşkınız, öfkeliyiz.” dedi.

Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Satı Ürer tarafından okunan basın açıklaması ise şu şekilde; “Dünyada corona virüs salgını yayılmaya devam ederken, ülkeler sıkı önlemler alarak bu sıkıntılı süreci en az hasarla atlatmaya çalışıyorlar.

Ülkemizde ise insanlarımız ölüyor, esnafımız iflas ediyor, işsizlerimiz intihar ediyor, çocuklarımız temel eğitimini alamıyor.

Partimiz tüm olanaklarıyla, yaşanan bu olumsuzluklara çözüm üretmeye çalışıyor. Belediyemiz kentlimizin yanında yer alıyor, destek sunuyor. Buna karşılık iktidar partisi ilçe başkanının gündemi değiştirmek adına yaptığı açıklamalar karşısında şaşkınız, öfkeliyiz.

İl Başkanlığımızın yapmış olduğu basın açıklamasında da belirttiği gibi, devlet olarak riskli alan ilan edemedikleri sosyal konutlar bölgesi üzerinden belediyemizi suçlama çabaları ne kadar aciz olduklarının göstergesidir.

“AKP hükümetinin halkına verdiği değerin göstergesi budur”

Her açıklamalarında bizi kıskanıyor dedikleri Avrupa ülkeleri bu zor süreçte halklarına milyonlarca Euro destek vermektedir. Bizim hükümetimiz ise bilindiği gibi halkına iban numarası göndererek para toplamaya çalışmaktadır. Sonra ne yapıyor Tunus’a milyonlarca lira hibe ediyor, Somali’nin IMF borçlarını ödüyor. AKP hükümetinin halkına verdiği değerin göstergesi budur.

Halkımızın güç bela ödedikleri vergileri; geçmediği köprülere, gitmediği yollara, hizmet almadığı havaalanlarına harcayan bu hükmet, küçük bir kısım esnafımıza 3 ay 500 TL kirayı ve vatandaşlarımıza da kuru ekmeği reva görmüştür.

“Bu zihniyetin Çanakkale’de karşılığı yoktur”

Sosyal demokrat belediyelerimizin hiçbir görüş ayırt etmeden yaptıkları desteklere engel olan, banka hesaplarına bloke koyan, bu zihniyetin Çanakkale’de karşılığı yoktur.

AKP Çanakkale Merkez İlçe Başkanının açıkça beyan ettiği gibi; evlerinde sıcak yemek yiyemeyen insanlarımız vardır. Ekmeğinden, işinden, gücünden olan insanlarımız vardır. Hatırlatmak isteriz ki bu durumun tek sorumlusu, kesintisiz 18 yıllık iktidarda olan AKP hükümetidir.

Pandemi süreci ve öncesinden beri, Çanakkale Belediyesi ve diğer CHP’li Belediyeler halkımıza binlerce erzak paketi ile beraber halk kart ile yardımlarda bulunmuştur. Her türlü engellemelere rağmen yapmaya devam edecektir. Bunlar bizim şov malzemesi olarak yapacağımız işler değildir.

“Sayın Yıldıray Ölçek’i rahatsız eden Belediyemizin başarısıdır.”

Belediyemizin kentlimizin yanında yer alması, yoksullukla mücadele ve tüm hizmet alanlarındaki başarısı halkımızın takdirini kazanmaya devam etmektedir. Sayın Yıldıray Ölçek’i rahatsız eden Belediyemizin başarısıdır. Kentimizin suyunu, aşını, ekmeğini paylaşır ama geleceğini asla rantçı ve talancılara emanet etmeyiz.

Çanakkale halkı algılarla yönetilemez, uyutulamaz.

Kentimiz ve halkımız için çalışmaya, yaşama ve umut kaynağı olmaya devam edeceğiz. Çanakkale halkı algılarla yönetilemez, uyutulamaz.

Corona virüsü salgını boyunca ailelerinden uzakta, zor şartlar ve uzun mesailer ile yanında olamadığımız sevdiklerimize derman olmaya çalışan sağlıkçılarımıza minnetlerimizi ve saygılarımızı sunuyoruz.”

Ural: “Arkasında durabilecekleri lafları söylemeliler”

Satı Ürer’in açıklamasından sonra İl Başkanı Metin Ümit Ural’da; “ Bildiğiniz gibi Çanakkale’mizde herkes, her yerden bir şeyler söylüyor. Herkes bir yerlerden, denizden gelen rüzgârı estirmeye çalışıyor. Ama biz denizden gelen rüzgârla değil, kendi geleceğimizi planlamak için siyaset yapıyoruz. Birilerinin davul seslerine, birilerinin darbuka seslerine asla ayak uydurmayacağız. Biz ne yapacağımızı biliyoruz. Herkes yaptığı açıklamaya dikkat etmeli. Arkasında durabilecekleri lafları söylemeliler.” dedi.

Ş. Ezgi Tuncel


Bu haber 22/12/2020, Salı günü yayınlandı, 430 defa görüntülendi
*