Ulu çınarların izinde yeni yazarlar

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED) Çanakkale Şubesi öğrencilere yönelik yeni bir projeyi hayata geçirdi.

Proje kapsamında yazısını gönderen öğrencilere Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği yayınlarından bir kitap hediye edilecekken eserler YKKED web sitesinde yayınlanacak. Öte yandan Yeniden İMECE Yayın Kurulundan geçen eserler ise Yeniden İMECE Dergisi’nde yayınlayarak okurla buluşturulacak.

YKKED tarafından yayınlanan proje duyurusu ise şu şekilde; “Sevgili öğrenciler,

Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitime ne kadar büyük bir önem verdiğini biliyoruz. O’nun dediği gibi “Bir milleti hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatan da yoksulluğa köleliğe düşüren de eğitimdir.”.

Sizden konu sınırlaması yapılmadan en fazla 10 sayfalık bir metin kaleme almanızı istiyoruz. Yazı tip, Times New Roman ve 12 punto büyüklüğünde olacaktır.  Bu yazı şiir, edebi metin, eleştiri, deneme, veya fıkra türünde olabilir. Yazmanın ve okumanın zevkine varan bir nesli hayal ediyoruz. Yazısını bizimle paylaşan yazar arkadaşlarımıza Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği yayınlarından bir kitabimizi hediye edeceğiz. Eserinizi web sitemizde ve Yeniden İMECE Yayın Kurulundan geçenleri Yeniden İMECE Dergimizde yayınlayarak okurla buluşturacağız.

Köy Enstitülerinden Fakir Baykurt, Mehmet Başaran, Mahmut Makal, Talip Apaydın, Dursun Akçam… Ve nice yazar, şair yetişti.

Köy Enstitülü Ulu Çınarlar izinde yeni yazarlar şimdi sıra sizde, başarılar diliyoruz.

Son Gönderim Tarihi: 21 Mart 2021

Yayınlama Tarihi Başlangıcı: 17 Nisan 2021”

Ş. Ezgi Tuncel


Bu haber 21/12/2020, Pazartesi günü yayınlandı, 643 defa görüntülendi
*