Uçuşlar durduruldu

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İngiltere’den dünyaya, koronavirüsün mutasyona uğradığı ve yüzde 70 oranında bulaşma oranının arttığı duyuruldu. Bu açıklama ve bilgilendirme üzerine Türkiye’de harekete geçti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, konuyla ilgili bilgilendirmede bulundu.

İngiltere tarafından, geçtiğimiz gün dünyayı kaygılandıran bir açıklama yapıldı. Yapılan bilgilendirmede, koronavirüsün mutasyona uğradığı ve yüzde 70 oranında bulaşma oranının arttığı belirtildi. Dünya ülkeleri İngiltere’ye uçuşlarını iptal ederlerken, Türkiye’de hızlı bir şekilde harekete geçti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuyla ilgili sosyal medya hesabından bilgilendirmede bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsün mutasyona uğraması ile ilgili, “Koronavirüsün mutasyonuyla İngiltere’de bulaş hızının arttığı bildirilmiştir. Cumhurbaşkanımızın talimatı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın koordinasyonu ile tedbiren; İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika’dan ülkemize olan uçuşlarda geçici durdurma kararı alınmıştır.

İngiltere kaynaklı mutasyon riski üzerine alınan tedbirler kapsamında halen yolda olan uçuşlar için tüm yolculara test yapılacak ve karantina kuralları uygulanacaktır. Tedbirler tam koordinasyonla yürütülmektedir” paylaşımı yapıldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 21/12/2020, Pazartesi günü yayınlandı, 238 defa görüntülendi
*