Maskeli Terhis

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Gökçeada’da, pandemi şartlarına rağmen vatani görevlerini yapmakta olan askerler dün terhis oldu. Sabahın erken saatlerinde Kabatepe’ye yanaşan Gökçeada gemisinden hep birlikte evlerine gitmenin coşkusu ile koşarak inen askerlerin hepsinde, Koronavirüs salgını döneminde hayatımızın bir parçası olan maskelerin olması dikkat çekti.

2019 Haziran ayında, Gökçeada 5. Komando Alayı’nda vatani görevini yapmakta olan askerlerin TBMM Genel Kurulu’nda yeni askerlik sistemiyle ilgili kanunun teklifinin kabul edilmesiyle askerliğin 6 aya düşürülmesinin ardından ve terhis olmuştu. Yüzlerce askerin coşkuyla Gökçeada gemisinden hep birlikte inmesini o dönem, gazeteniz Gündem olarak haberleştirmiştik.

Dün sabah ise Koronavirüs salgını sebebiyle yüzlerinde maskeleri olan yüzlerce asker, terhislerinin ardından evlerine dönmek üzere bindikleri Gökçeada feribotundan yine aynı coşku ile koşarak indi. Gökçeada’dan saat 08.00’de kalkan ve Kabatepe’ye yanaşan geminin kapağı iner inmez bağırarak koşan askerleri ilçe dolmuşçuları da sabahın erken saatlerinden itibaren hazır bekliyordu. Ortaya ilginç görüntülerin çıktığı o anlar, Eceabatlı genç bir dolmuşçu tarafından cep telefonu kamerası ile kaydedildi.

Eylem Gözeldere


Bu haber 21/12/2020, Pazartesi günü yayınlandı, 787 defa görüntülendi
*