Ahmet Alp için Çanakkale tek yürek oldu

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Biga’da ikamet eden Bahar-Recep Güven çiftinin, 11 aylık oğulları Ahmet Alp, SMA hastalığı ile mücadele ediyor. 12 Kasım günü Ahmet Alp’in haberini yapmış ve aile ile röportaj gerçekleştirmiştik. O günden sonra, Çanakkale hızlı bir şekilde organize olarak, Ahmet Alp bebek için seferber olmuş ve yarım kampanyaları başlatılmıştı. Geçtiğimiz günlerde ise sosyal medyada belediye başkanları, Oda ve STK temsilcileri, sporcular, sanatçılar canlı yayınlarla, Ahmet Alp için farkındalık oluşturdular.

Biga’da ikamet eden Bahar ve Recep güven çiftinin, 11 aylık oğulları İzmir Ege Üniversitesi Hastanesi’nde, 8 aydır, yoğun bakımda SMA hastalığı ile mücadele ediyor. Tedavide kullanılacak ilacın maliyetinin 20 Milyon TL olduğunu ve Ahmet Alp’in sesini, geçtiğimiz ay 12 Kasım günü duyurmuş ve aile ile görüşüp haberini yapmıştık.

O günden sonra, Çanakkale’de hızlı bir şekilde organize olunarak, farklı etkinlikler ve farkındalık oluşturulması için hareketlere girişildi. Geçtiğimiz günlerde ise sosyal medyada başlatılan bir kampanya ile Belediye Başkanları, STK temsilcileri, Oda Başkanları ve Baro Başkanı Bülent Şarlan’da dahil olmak üzere, Akademisyen Gökhan Bayram ile canlı yayınlarla, Ahmet Alp’in sesinin duyulmasını sağladılar.

Çanakkale Belediyesi tarafından konuya hassasiyet gösterildi ve şehir afişlerle donatıldı. Farklı platformlarda konu gündeme getirildi ve en son canlı yayınlarla vatandaşlarla süreç ve konu hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Çanakkale Ahmet Alp bebek için adeta tek yürek oldu.

Gerçekleşen yayınlara; Eski Çevre Bakanı Hamdi Üçpınarlar, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Ayvacık Belediye Başkanı Mesut Bayram, Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz, Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, TÜRSAB Balıkesir ve Çanakkale Başkanı Ahmet Çelik, Diş Hekimleri Odası Başkanı Süleyman Doğangün, Kent Konseyi Başkanı Evren Kızoğlu, Lions Kulüp Başkanı Ufuk Turba, Bigaspor Başkanı Serkan Özkan, Dünya Bilek Güreşi Şampiyonu Ümit Burunlular, Biga Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Av. Arda Bozkurt, Gülce Dereli, Cengizhan Örs, Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, Prof. Dr. Alper Şener, Dünya Serbest Dalış Rekortmeni Sn. Cenk Devrim Ulusoy’da katıldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 21/12/2020, Pazartesi günü yayınlandı, 316 defa görüntülendi
*