Taksit sayıları düştü

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

BDDK tarafından çok sayıda yurttaşı ilgilendiren, taksit sayılarındaki düşüş ile ilgili bir basın açıklaması yapıldı. ÇTSO tarafından paylaşılan ve kamuoyuna duyurulan önemli bilgiler dikkat çekti.

Artık, tüketim anlamında, kredi kartı kullanımında yeni bir dönem başladı. Alım gücünün düşmesi ile kredi kartına yüklenen ve taksitli bir biçimde alışveriş yapan tüm yurttaşları ilgilendiren önemli bilgiler kamuoyu ile paylaşıldı. ÇTSO tarafından paylaşılan BDDK basın açıklamasına kredi kartı kullanımı ve taksit sayılarında yapılan değişiklikler net bir şekilde izah edildi.

Kredi kartı kullananlar için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yapılan resmi bilgilendirmede, “Banka kartları ve Kredi Kartları Yönetmeliğinin 26’cı maddesinin yedinci fıkrası uyarınca, 11.01.2019 tarihli ve 8198 sayılı Kurul Kararı ile belirlenen kredi kartlarında taksitlendirme sürelerinin; basılı ve külçe halinde olmayan kuyumla ilgili harcamalarda sekiz aydan altı aya, fiyatı üç bin beş yüz Türk Lirasına kadar olan televizyon alımları hariç elektronik eşya alımlarında altı aydan dört aya, mobilya ve elektrikli eşya alımlarında on sekiz aydan on iki aya indirilmesine,

Nihai fatura değeri üç yüz bin Türk Lirasının üzerinde olan taşıt alımı amacı ile kullandırılan kredilerde kırk sekiz aydan otuz altı aya, nihai fatura değeri yedi yüz elli bin Türk Lirasının üzerinde olan taşıt alımı amacı ile kullandırılan kredilerde kırk sekiz aydan yirmi dört aya, taşıt teminatlı kredilerde kırk sekiz aydan otuz altı aya indirilmesine karar verilmiştir” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 20/12/2020, Pazar günü yayınlandı, 235 defa görüntülendi
*