Prof. Dr. Türkeş,” Şimdi yapmayacaksak, ne zaman yapacağız?”

4 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Kuraklık son zamanlarda, Türkiye’nin başını salgın kadar ağrıtan konuların başında geliyor. Yağışların az olmasından dolayı, barajlardaki doluluk oranları düştü, kuraklık riski ciddi şekilde hissedilmeye başlandı. Konuyla ilgili önerilerini sıralayan Prof. Dr. Murat Türkeş, tüm alanlarda tasarruf yapmamız gerekmektedir dedi.

Çalışmaları ve değerlendirmeleri ile her zaman yakından takip edilen bir isim olan Prof. Dr. Murat Türkeş, kuraklık riski ile ilgili bir hayli önemli değerlendirmelerde bulundu.

Prof. Dr. Murat Türkeş, sosyal medyadan yapmış olduğu paylaşımında, “Şimdi yapmayacaksak, ne zaman yapacağız? İvedilikle su kullanım alışkanlık ve tüketim kalıplarımızı değiştirmemiz gerekiyor. Yaşamın her alanında ve tüm sektörlerde, örneğin, “evde, banyoda, çamaşır-bulaşık yıkarken, apartman, araç, park-bahçe, sokak vb. temizliğinde, tarlada-bahçede, her türlü işyerinde, hizmet sektöründe, tüm madenlerde ve enerji santrallerinde, sanayide, küçük-büyük organize sanayilerde vb.” kuraklıktan önceki su kullanımı ve tüketimini en az yüzde 50 oranında azaltmanın tam zamanıdır” değerlendirmesinde bulundu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 20/12/2020, Pazar günü yayınlandı, 334 defa görüntülendi
*