DİKKAT

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Yılbaşında,Covid tedbirleri kapsamında 3 gün kısıtlama getirildi.Çok da isabetli oldu..Bize göre bu kısıtlama,kural tanımayan,hayatı yalnızca tatil,yemek,içmek olarak  gören,tuzu kuru kesimi,kesmeyecek.Yani engellemeyecek.Olağanüstü bir durum yaşıyoruz. Varsın turizmciler de, bu yılbaşı para kazanmasın. Kazandıklarına saysınlar. Kurban Bayramında gördünüz. Millet bir salındı. Önüne geçmek mümkün değil. Hastalık Türkiye’nin her yerine dağıldı. Şimdi de, Yılbaşında olacakları söyleyelim. Müneccim olmaya gerek yok. Kısıtlamadan bir gün önce, yani Perşembe günü, bu tuzu kurular, akın, akın tatil yörelerine hücuma geçecekler, Şu anda Rezervasyonlar yapılmış durumda. Uludağ’da otellerde yer kalmamış. Ne izansız, duyarsız, kendilerinden başkalarını düşünmeyen insanlar bunlar.25 Aralık Perşembe günü, Çanakkale iskelesindeki yoğunluğa hep birlikte şahit olacağız. Talandan mal kaçırır gibi, kısıtlamadan bir gün önce yollara düşecekler. Aynı durum,4 Ocak pazartesi günü de ,geri dönüşte yaşanacak. Peki, tedbirler ne oldu? Bu kadar insan içerilerde kaldı. Sebep. Salgın uzamasın diye. Bu yollara düşenlere ne demeli?

KISITLAMA GELMELİ

Aklımıza bir çözüm gelmiyor.25 ini de yasak etseniz, bunlar 24 ünde yollara düşerler. Peki, ne yapmalı? Olması kuvvetle muhtemel bu hareketliliğin önüne geçilmeli. Hafta başından başlamak üzere, özellikle, İstanbul’dan Egeye Özel araçlarla seyahate, sınırlama getirilmeli. Ya da tatil amacı ile otellere gidenler engellenmeli. Belki bir zorlama tedbir olacak ama insanlarımızın ölmesinden daha iyidir. Hemen şimdiden, devletimiz bu konuya el atmalıdır. Tatil planları yapanların, yeni alınacak tedbirlere göre, diğer vatandaşlar gibi, evlerinde oturmaları sağlanmalıdır. Arkadan dolanıp, çıkışı hileli yoldan yapanlar için de, tatil yörelerinde tedbir alınıp, geri gönderilmelidirler. Diyelim ki bu yapıldı. Bu sefer, Özgürlük taraftarı olduklarını iddia eden, ülke aleyhtarı gurup, hemen bağırmaya başlayacak. Neymiş? İnsanların özgürlüğünü kısıtlayamazsınız. Vallahi de kısıtlarız. Billahi de. Ağa keyfiniz için, bilmem neyinizin keyfi için, Sağlıkta yapılan bu kadar harcama, sağlık çalışanlarımızın cansiperane çalışmaları. Sizin umurunuzda değil ama bizlerin umurunda. Üstelik sizin özgürlüğünüz, bizim özgürlüğümüzün sınırlarına kadardır. Hükümetimiz, vakit geçirmeden bu konuda bir karar almalıdır. Yoksa sarf edilen bu kadar emek, boşa çıkacaktır. Yüzdük, yüzdük kuyruğuna geldik. Yeni bir Kurban Bayramı faciası yaşamayalım. Allah aşkına, Bu yılbaşında da, oturun evlerinizde. Orada içer misiniz? Mıçar mısınz? Ne yaparsanız yapın. En azından başkalarına zarar vermezsiniz.

ACICIKTAN

Anne masada yemekleri dağıtır dağıtmaz, küçük kız gözlerini kapamış, avuç içlerini birbirine yapıştırıp, başını öne eğmiş ve duaya başlamış.. Hayli uzun süren bir dua faslından sonra, tek gözünü hafifçe aralayıp tabağına bakmış. Birden “Tanrım” demiş, yerinden sıçrayarak “E ama kerevizler tabağımda hâlâ duruyor?”Bizim gibi,kerevizden hoşlanmıyormuş.Sağlıcakla kalınız.


Bu haber 20/12/2020, Pazar günü yayınlandı, 416 defa görüntülendi
*