BEŞİNCİSİ NEREDE?

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

ABD Türkiye Cumhuriyeti Devletimize sözde ambargo kararı almış. Çok da şeyimizde değil. Evvel ahır şunu söylüyoruz. “Türkün Türk’ten başka dostu yoktur”. Ayıdan post, ABD den dost olmaz. Keza ABD gibi devletlerle dostluk, çıkar ilişkilerine dayanır. Neyse, konumuza dönelim. TBMM de gurubu bulunan partilerin dördü, bu ambargoyu kınayan bir metin imzalayıp yayınlamışlar. Çok hoş bir durum. Milli konularda bir ve birlik olmak, istenilen hasletlerden biri. Peki,şimdi soruyoruz?Gurubu olan 5. Parti ne yapıyor?.Böyle milli bir meselede, Türk Devletinden değil ABD den yana tavır takınıyor.Demek ki bu parti gayri milli.O zaman,Sayın Devlet Bahçelinin “HDP kapatılsın” sözünün ne kadar isabetli olduğu ortaya çıkmıyormu?.Yok seçimle gelen seçimle gidermiş.Bilmem kaç milyon oy almışmış.Geçiniz efendim.Devletin parası ile hıyanet yapanların, Gazi Meclis çatısı altında yeri yoktur.Bile bile,içimizde böyle Devlet düşmanlarını barındırmak, onurumuza dokunuyor.Tez elden gereği yapılmalıdır.

ÇİN TRENİ

Kara tren belki de hiç gitmez diye feveran ettiler. Dünyaya ihracat yapma şampiyonu olan Çin’e, hem de beyaz eşya ihraç etmişiz. Bunun için hazırlanan Tren, törenle yolcu edilmiş. Edilmiş edilmesine de, hıyaneti, ihanetiz görev edinmiş müzmin muhalifler durur mu? Hemen anti propagandaya başlamışlar. Efendim tren ilk istasyonda durdu. Orada kaldı. İhracat filan yok. Haahh hahh ha, gibi, yakışık olmayan konuşmalar. Araştırma yok. İçlerini kemiren kin, hainlik gözlerini kör etmiş. Bir şey görmüyorlar. Tren Çarşamba günü Çine kavuşmuş. Peki, şimdi ne olacak? Bilhassa Özlem denilen yazarçizer hanım, çıkıp özür dileyecek mi? Nerede/.Bunların öyle bir vitesi yok. Hep diyoruz ya. Muhalif olabilirsiniz. Eleştirebilirsiniz Yahu bir kere de Türk olun. Türk Devletinden yana olun. Yalan yanlış şeylerle, doğru yapılan işleri karalamayın. Sağlık Bakın Meclis kürsüsünden ne güzel seslendi.”O yalan söyleyen arkadaşın gözüme bakmasını istiyorum. kaçma.Kaçma dinle”.

GÜLMECE

Gençler aralarında mesajlaşırken kısaltılmış kodlar kullanıyorlar.. ne yazık ki,Türkçenin içine ediyorlar.SLM.. NBR? gibi.Bakalım.Yaşlı insanların da bu tip kodlamalara ihtiyacı olsa nasıl olurdu?..

DRM – Doktordayım
ACG – Arkadaşımın cenazesine geldim..
TSG – Tekerlekli sandalyemi getirir misin?..
KDG – Kendi dişini getir..
SKK – Sigorta karşılıyor, korkma..
NU – Neredeyim unuttum..
YKS – Yine kalbim sıkıştırıyor..
KK – Kiminle konuşuyorum?..
GDF – Gülerken dişim fırladı..Sağlıcakla kalınız.

 


Bu haber 19/12/2020, Cumartesi günü yayınlandı, 357 defa görüntülendi
*