Balıkesir ve Çanakkale bir araya geldi

Balıkesir-Çanakkale bütünleşik kıyı planları ile ilgili, Cumhuriyet Halk Partisi tarafından bir toplantı düzenlendi. Çok sayıda CHP’linin katılımları ile online bir şekilde gerçekleşen toplantı ile ilgili CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural bilgilendirmede bulundu.

Balıkesir ve Çanakkaleli CHP’liler bir araya gelerek, online bir toplantı gerçekleştirdiler. Gerçekleşen toplantı ile ilgili sosyal medyadan bilgilendirmede bulunan  CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, konuyla ilgili açıklamada bulundu.

CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, “Çanakkale İl Başkanlığımızca ve Bilim Kurulumuzun katkılarıyla düzenlediğimiz, Balıkesir İl Başkanlığımız ve Serkan Sarı Başkanımızın katılımları ve desteğiyle, toplantıya katılarak bizleri onurlandıran Genel Başkan Yardımcımız Ahmet Akın, Milletvekilimiz Özgür Ceylan, İlçe Başkanlarımız, Belediye Başkanlarımız, Belediye Meclis üyelerimiz, İl Genel Meclisi üyelerimiz ve İl yöneticilerimizin katılımı ile Balıkesir-Çanakkale Bütünleşik Kıyı Planları ile ilgili olarak bölgemizde kamuoyundan gizlenerek, oldu bittiye getirilmeye çalışılan planlara karşı yapılan itirazlar ve bundan sonra işletecek olduğumuz süreç ile ilgili çok verimli bir toplantı gerçekleştirdik.

Bu kentler bizim, kentlerimizi, doğamızı ve çevremizi hep birlikte koruyacağız. Ranta ve talana asla teslim etmeyeceğiz. Balıkesir ve Çanakkale omuz omuza topraklarını korumaya kararlı, gerek hukukla, gerekse toplumu bilgilendirerek, dayanışarak bu mücadelede STK’larımız , meslek odalarımız, konunun uzmanı akademisyenlerimiz ile birlikte takipçisi olacağız. Katılımı ve görüşleriyle bizleri onurlandıran tüm katılımcılara teşekkürler” ifadelerinde bulundu.

Tunahan Ünsal

 

 


Bu haber 19/12/2020, Cumartesi günü yayınlandı, 322 defa görüntülendi
*