“Mücadelede kontrol bizde”

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Artan vakalar ve kısıtlamalarla geçen içinde bulunduğumuz bu günlerde, Eceabat Belediye Başkanı Saim Zileli, önemli değerlendirmelerde bulundu. Başkan Zileli, “Her birimiz kendimiz ve sevdiklerimiz için kişisel olarak alacağı önlemler virüsle mücadelenin temelinde yer almakta” ifadelerini kullandı.

Çanakkale genelinde vakalar artmaya, vakalar arttıkça kısıtlamalar gelmeye, kısıtlamalar geldikçe, toplumun her kesimi biraz daha zorlanmaya devam ediyor. Artan vakalar zincirleme bir şekilde hayatın olağan akışını aksatırken, alınan önlemlerle artış hızı düşürülmeye çalışılıyor.

Bu ortamda, geçtiğimiz günlerde, Eceabat Belediye Başkanı Saim Zileli, sosyal medya hesabı üzerinden önemli bir değerlendirmede bulundu. Başkan Zileli, “Covid-19 salgınıyla mücadelemiz devam etmekte. Hep birlikte bunaltıcı, yorucu ve ruhsal olarak zorlayıcı bir süreçten geçiyoruz. Ancak lütfen tedbiri elden bırakmayalım. Bu süreci sadece bu şekilde atlatabiliriz. Her birimizin kendimiz ve sevdiklerimiz için kişisel olarak alacağı önlemler virüsle mücadelenin temelinde yer almakta.

Bu nedenle; zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaya özen gösterelim. Yakınlarımızla olan görüşmelerimizi bir süre daha erteleyelim. Kendimizden herhangi bir şüphe duyuyorsak izolasyon kurallarına uyalım. Maske, mesafe, hijyen hususlarına kesinlikle özen gösterelim. Biliyoruz ki mücadelede kontrol bizde” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 18/12/2020, Cuma günü yayınlandı, 294 defa görüntülendi
*