Bakan Pakdemirli’den Çanakkale için müjde

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Ege Ekonomik Forumu’na online olarak katılan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ayvacık ilçesi Tuzla bölgesinde hayata geçecek olan Jeotermal Enerji ile Isıtmalı Sera OSB müjdesini verdi.

115 ürünün üretildiği, Türkiye tarımının lokomotif şehirlerinden biri olan, 45 ürün üretim miktarı ile Türkiye’de ilk on içinde yer alan ve Kapya Biber, Şeftali, Nektarin gibi 8 ürünün üretiminde Türkiye’de en fazla üreten 1. sıradaki il konumunda olan Çanakkale’ye, 30 Kasım – 4 Aralık 2020 tarihleri arasında gerçekleşen Ege Ekonomik Forumu’nda Çanakkale Jeotermal Enerji İle Isıtmalı Sera OSB’si müjdesi verildi.

Konuyla ilgili bilgilendirmede bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Tarıma Dayalı OSB’nin müjdesini de sizlere vermek istiyorum. Çanakkale Jeotermal Enerji İle Isıtmalı Sera OSB’sinin yatırımına da başlıyoruz” diye konuştu.

Ayvacık ilçesi Tuzla bölgesinde gerekli altyapı oluşturulduğunda hayata geçecek ve Çanakkale’yi kısa sürede sera üssüne dönüştürecek olan jeotermal sera alanının, Çanakkale’nin tarım alanında ihracatına ivme kazandırıp uygun fiyatlı tarım ürünlerini de vatandaşlara ulaştırılması hedeflenecek.

Haber Merkezi


Bu haber 16/12/2020, Çarşamba günü yayınlandı, 358 defa görüntülendi
*