ABD’yi titreten Türk kadınları

1 ay önce Güncel Spor
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında gösterilen ABD’de bulunan Stanford Üniversitesi’nde, Türk kadınlar adeta rüzgar estiriyorlar. Türk kadınının  zekasını, yeteneğini, becerisini ve gücünü dünyaya gösteren kadınlarımız, gurur kaynağı olmaya devam ediyorlar.

ABD’de bulunan dünyanın saygın üniversitelerinden Stanford Üniversitesi’nde, Türk kadınlar adlarından söz ettirmeye devam ediyorlar. Geçtiğimiz günlerde Stranford Üniversitesi tarafından kabul edildiğini öğrenen ve sosyal medyada en çok konuşulan kişilerden olan Zeynep naz Avcı, şimdilerde ABD için hazırlık yapıyor. Öte yandan Zeynep Naz Avcı’nın hayallerini kurduğu okuldan tam burslu olarak mezun olan Melisa Tokmak ise kendi çizdiği hayat yolunda yoluna emin adımlarla devam ediyor. Geriye sadece tebrik edip, gururlanmak kalıyor.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan konuyla ilgili yapmış olduğu sosyal medya paylaşımında, “Biri hayalini kurduğu Stanford’da tam burslu olarak Computer Science (Bilgisayar Bilimi) mezunu Melisa Tokmak, diğeri ise verdiği emekler sonucunda hayallerinin peşinden gitmek için Stanford Üniversitesi’ne kabul edilen Zeynep Naz Avcı… Yolunuz açık olsun, sizlerle gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 16/12/2020, Çarşamba günü yayınlandı, 295 defa görüntülendi
*