Esnafa CEFA Başkana SEFA

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Pandemi sürecinde, Çanakkaleli esnaf Mart ayından beri 10 aydır kan ağlıyor. Kredilerle, yapılandırmalarla, bin bir türlü borçla dükkanını döndürmeye çalışan esnaflar birer birer kepenk kapatıyorlar. Esnafların temsilcileri Esnaf Odaları Birlik Başkanı Ünal Özcan ise 1 Milyon TL’lik makam aracı ile dikkat çekiyor. Ayrıca, esnafların sorunlarını konuşmak üzere kendisine ulaşılamayan Başkan Özcan için vatandaşlar “Esnafa cefa, başkana sefa” yorumlarında bulundular.

10 aydır pandemi sürecinde, esnaf öldü öldü dirildi. 20 yıllık-30 yıllık dükkanlar birbiri ardına kepenk kapattı. Mart ayından beri Çanakkale’de birçok dükkan kepenk indirdi, kapılara kilit vurdu. Çok sayıda çalışan işsiz kaldı.

Koronavirüs salgını sürecinde, esnaf borçla, hacizle, kredilerle, yapılandırmalarla boğuşurken, Esnaf Odaları Birlik Başkanı Ünal Özcan’ın makam aracı dikkat çekti. Özcan’ın piyasa değeri 1 Milyon 70 Bin TL olan Audi A6 marka araca bindiği biliniyor.

ARACIN SATIŞ FİYATI

Makam aracı ile tepkileri üzerine çeken Başkan Ünal Özcan’a ise, esnafların sorunları ve sektörde yaşanan problemler için görüş almak amacıyla  ulaşılamıyor. Vatandaşlar yaşanan durum ile ilgili, “Esnafa cefa, başkana sefa” yorumlarında bulundular.

Tunahan Ünsal


Bu haber 15/12/2020, Salı günü yayınlandı, 2285 defa görüntülendi
*