Biga TSO İle Ziraat Bankası protokol imzaladı

1 ay önce Ekonomi Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bankkart Tedarik Zinciri Finansman Projesi kapsamında Biga Ticaret ve Sanayi Odası ile Ziraat Bankası arasında “Bankkart Tedarik Zinciri Finansman Protokolü” imzalandı.

14 Aralık 2020 Pazartesi günü saat 13.30’da Biga TSO’da yapılan protokol imza törenine Biga TSO Başkanı Şadan Doğan, Yönetim Kurulu Üyesi Tevfik Başarır ve Ziraat Bankası Biga Şube Müdürü İnanç Zafer Yılmaz katıldı.

Ziraat Bankası ve TOBB’dan ticari mal alım-satımlarında kolay finansman için işbirliği!

İmzalanan protokol ile ilgili açıklamada bulunan Biga TSO Başkanı Doğan; “Pandemi sürecinin devam etmesiyle birlikte, üyelerimizin finansman ihtiyaçlarının karşılanabilmesi adına alternatif mekanizmalar geliştirilmektedir. Bu kapsamda Ziraat Bankası işbirliğinde Oda üyelerinin mal alımlarında esnek vadelendirme ve taksit imkânı sağlayarak nakit akışını kolaylaştıracak olan “Bankkart Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi” hayata geçirilmiş bulunmaktadır. Proje, taraflar arasındaki ticaretin kart sistemi üzerinden güvenle yapılmasını ve iş hacimlerinin büyütülmesini amaçlamaktadır. Böylece tedarik zincirinin aksamadan sürdürülmesine ciddi bir katkı sağlıyoruz. Ziraat Bankkart ile ekonomiye kazan-kazan anlayışını getirmiş oluyoruz. Tedarik Zincirinin işleyişini ve devamlılığını kolaylaştırıyoruz. Alıcı ve satıcının güven içinde alışveriş yapmasının önünü açıyoruz” dedi.

Bu sayede, üreticilerin veya satıcıların, tahsilat ile uğraşmadan, güven içinde mallarını satabileceklerine işaret eden Doğan, “Sattıkları mal bedelini, alacak riski taşımadan, Ziraat Bankası garantisiyle peşin ya da taksitli alacaklar. Böylece nakit akışını öngörülebilir hale getirmiş olacaklar. Alıcılar da uygun vade ve maliyette finansman temin ederek, tedarik ihtiyaçlarını karşılayacaklar. 1,5 seneye ulaşan kredi imkânına kavuşacaklar. Ödemelerini esnek vadelendirme ile yapacaklar. Böylece nakit akışlarını rahatlatacaklar. Yani kısaca, mal almak gerekince, bu kart ile para ödemeden satın alma yapılıyor. Satıcı da, bu kimdir diye endişe etmeden malını güvenle satıp, parasını bankadan tahsil ediyor” ifadesini kullandı.

Haber Merkezi


Bu haber 15/12/2020, Salı günü yayınlandı, 315 defa görüntülendi
*