3 gün sokağa çıkmak kısıtlanacak

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Kabine toplantısı sonrası, açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, herkesin merakla beklediği, “Yılbaşında sokağa çıkmak kısıtlanacak mı?” sorusuna yanıt verdi.

Geçtiğimiz gün gerçekleşen kabine toplantısı sonrasında, kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sokağa çıkma kısıtlaması ve yılbaşı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Zaten Cumartesi ve Pazar günlerinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına, Perşembe ve Cuma günlerinin de dahil edilmesi, günler öncesinde dile getirilmişti. 4 günlük bir kısıtlama kamuoyu tarafından beklenirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tüm merakları giderdi. Yapılan açıklamada, Perşembe günü saat 21.00’de başlayacak olan kısıtlamanın, 4 Ocak Pazartesi sabahı saat 05.00’te sona ereceği belirtildi.

Cumartesi ve Pazar günleri sokağa çıkmak zaten kısıtlıyken, bu kısıtlamaya Cuma günü de eklendi. Cuma günü eklenmeseydi de, Perşembe 21.00’de eve dönmek zorunda olan vatandaşlar haliyle kısıtlama 3 gün olacak yorumlarında bulundular.

Tunahan Ünsal

 


Bu haber 15/12/2020, Salı günü yayınlandı, 375 defa görüntülendi
*