Köyler parklarına kavuştu

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İl Genel Meclisi’nin, 2020 yılı programı kapsamında, iki köy çocuk oyun parkına kavuştu. Köylerde çocuklar için bir eksiklik olan oyun alanı bir anlamda tamamlanmış oldu.

İl Genel Meclisi’nin, 2021 yılı için hazırladığı performans programı tartışmalara neden olmuş ve mecliste, geçtiğimiz aylarda uzun uzun görüşülmüştü. 2021 yılı performans programı yani 2021 yılı için hazırlanan bütçe Vali İlhami Aktaş tarafından kabul görmedi ve bütçe tekrar görüşülecek.

Öte yandan İl Genel Meclisi’nin 2020 yılı programı kapsamında yer alan köylerdeki çocuk oyun alanları ile ilgili düzenleme hayata geçirildi. Belen ve Kayadere Köylerine, çocuk parkları getirilerek kurumları tamamlandı. İl Genel Meclisi CHP Grup Başkanvekili Güneş Pehlivan, konu ile ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Pehlivan, “İl Genel Meclisimizin 2020 yılı programı kapsamında çocuk oyun gruplarının Belen ve Kayadere Köylerimizde montajı yapıldı.

Böylece bu yıla dair Merkez İlçe projelerimizden sadece bir adet artıma tesisi bağlantısının 2021 yılında tamamlanmak üzere süresi uzatılmakla birlikte diğer tüm projelerimiz hayata geçirilmiş oldu. Değerli çocuklarımızın güzel ve sağlıklı günlerde faydalanmasını dileriz” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 13/12/2020, Pazar günü yayınlandı, 393 defa görüntülendi
*