Pandemi Kurulu toplandı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İl Pandemi Kurulu, geçtiğimiz gün Vali İlhami Aktaş başkanlığında toplandı. Koronavirüs salgını ile mücadelenin aralıksız devam edeceğini belirten Vali İlhami Aktaş, Koronavirüs salgını ile mücadele çalışmaları kapsamında kurul üyeleri ile görüş alışverişinde bulundu.

Çanakkale Valiliğinin haberine göre; Deniz Polis Evi’nde gerçekleştirilen toplantıya; Vali İlhami Aktaş, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mehmet Cem Okyay, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Vali Yardımcısı Ali Muhiddin Varol, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı J. Kıdemli Albay Tahsin Saruhan, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanı SG. Kıdemli Binbaşı Ercan Oran, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan ve kurul üyesi kamu kurum temsilcilerinin katıldığı toplantıda Çanakkale genelinde Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalar değerlendirildi.

İl Pandemi Kurulu Toplantısında; İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı tarafından ilimiz genelindeki son durum, alınan tedbirler, yapılan denetimler, pandemi ile mücadelede sürecinde uygulanan tedbirler ile yapılması gereken çalışmalar,

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Sinem Topaloğlu tarafından Koronavirüs ile mücadelede ilimizin son durumu, gelinen seviye, yapılan çalışmalar ve bundan sonra izlenecek çalışma planı hakkında sunum yapılarak kurul üyeleri bilgilendirildi.

Koronavirüs salgını ile mücadelenin aralıksız devam edeceğini belirten Vali İlhami Aktaş, Koronavirüs salgını ile mücadele çalışmaları kapsamında kurul üyeleri ile görüş alışverişinde bulundu. İl Pandemi Kurulu Toplantısı görüş, öneri ve değerlendirmelerin ardından sona erdi.

 

 


Bu haber 11/12/2020, Cuma günü yayınlandı, 360 defa görüntülendi
*