Dolandırıcılara Dikkat

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Sanal dolandırıcılık mevzusu aldı başına gidiyor. Bu sanal dolandırıcılık meselesinin bu kadar “iş yapmasının” sebebi, muhtemelen, insanlarımızın teknolojiye, hala, öcü gibi bakması. Rektör dolandırıyo adamlar yahu…

 

Google’dan Aramak

Google dan aldığı yetkiye dayanarak arıyorlarmış bu aralar aman dikkat edin. Sistemi yeniledik 500TL atmazsınız hesabınız silinecek falan diye! Aman diyeyim dikkat edin, google’ın hizmetlerinin büyük çoğunluğu zaten ücretsiz, ücretli olanlar da genelde normal kullanıcının pek kullanmayacağı hizmetlerdir.

 

Apple’dan gelen mailler

Mesela bana sık sık mail geliyor apple’dan. Sahte mail ama bunların hepsi mail adresleri genel olarak şu şekilde: account.manager@appel.com bir bakışta gerçekten apple dan gelmiş gibi görünse de aslında küçük bir harf değişikliği olduğu göze batıyor. Bu tip saldırma yöntemlerinin geneline sosyal mühendislik diyorlar, önce sizin güveniniz kazanılır bu herhangi bir şekilde olabilir, sonra da hesabınız ele geçirilmeye çalışılır aman dikkat!

 

George Orwell’ı rahat bırakın

Azıcık distopik günler yaşasak hemen 1984 kitabından alıntılar paylaşılmaya başlanıyor. Rahat bırakın Orwell bey efendiyi.

 

Çanakkale Nasıl Çağ Atlar!

Çanakkale gerçekten çok güzel bir şehir. Kendimi biraz zorlasam Çanakkale benim en sevdiğim şehirdir bile diyebilirim. Gelin görün ki bir eksiği var Çanakkale’nin! Fazlası demeliyim belki de! Rüzgar!

 

O rüzgar varya o rüzgar… İnsanı aptala çeviriyor. Aslında ara ara olsa gayet hoş. Rüzgarın sinematik etkilerinin farkındayım AMA sürekli olunca olmuyor. İnsan sürekli ya üşüyor ya savruluyor. Bu doğru değil.

 

 


Bu haber 10/12/2020, Perşembe günü yayınlandı, 311 defa görüntülendi
*