İkili Pazar yeri sistemi uygulamaya geçti

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Cuma pazarının kurulduğu alanda yoğunluğu azaltmak için Çanakkale Belediyesi tarafından Pazar alanları ikiye ayrılmış ve Esenler Mahallesi ile bölüştürülmüştü. Uygulama devreye alındı ve Başkan Gökhan Pazar alanında denetimde bulundu.

Çanakkale Belediyesi tarafından artan koronavirüs vakaları karşısında, tedbir olarak Pazar alanları ikiye çıkarıldı. Aslında Esenler Mahallesi’nde kurulan Pazar alanı ile Cuma Pazarı’nın kurulduğu kapalı Pazar yerindeki alanlar bölüştürüldü. Kapalı Pazar alanında yoğunluk oluşmaması için esnaflar ikiye bölündü ve hem Esenler Mahallesi’nde hem kapalı Pazar alanında tezgah açmaları kararlaştırıldı.

Uygulama geçtiğimiz gün devreye alındı ve Başkan Gökhan, Pazar alanında incelemede bulundu.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, yapmış olduğu sosyal medya paylaşımında, “Koronavirüs salgınıyla mücadelenin etkin olarak sürdürülebilmesi ve kentlilerimizin sağlığı için Salı günleri İsmetpaşa mahallemizde kurulan pazarın yoğunluğunu azaltmak amacıyla aynı gün Esenler Mahallemizdeki pazarı da açtık.

Bugün itibariyle her iki Pazar alanımız Salı ve Cuma günleri hemşerilerimize hizmet verecektir. Pazarcı esnaf kardeşlerimize de hayırlı işler dilerim” ifadelerinde bulundu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 08/12/2020, Salı günü yayınlandı, 343 defa görüntülendi
*