İki hastane de her hastaya bakacak

Dünyanın başına bela olan Covit 19 virüsü nedeniyle Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, ‘Pandemi Hastanesi’ olarak belirlenmiş ve İl Genelinde hizmet vermeye başlamıştı. Üniversite Hastanesinin tüm servisleri de bu günden sonra, normal hastalara bakmamaya, sadece covit hastalarına hizmet vermeye başlamıştı.

Hasta sayıları başta olmak üzere ölüm ve yoğun bakım ünitesindeki hastaların sayısı gündemi meşgul ederken, Çanakkale Sağlık İl müdürlüğü yeni bir karar alarak, hiç bir hastanın mağdur olmaması, pandemi sürecinden de en az zararla çıkılması için yeni bir dizi önlem almayı hedefledi. Normal hastalardan gelen artan tabep doğrultusunda, yetkililer her iki hastanenin kapılarını da hastala açmayı kararlaştırdı.

Yarından itibaren, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversite Hastanesi ile Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinde servisler yeniden düzenlenip, tüm hastalara kapılarını açacak. Üniverseti hastanesi pandemi için hizmet verirken, yarından itibaren normal hastalar içinde hizbet vermeye başlayacağı ileri sürüldü. Bu arada Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi de servislerinde ve fiziki yapısında gerekli değişiklikleri tamamlayarak, Covit hastaları ve diğer hastalarına hizbet vermeye başlayacak.

Güngör Yıldız


Bu haber 08/12/2020, Salı günü yayınlandı, 947 defa görüntülendi
*