Yasaklarda Neler Yapılabilir

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Biliyorsunuz yasaklar başladı. Haftasonu boyunca evlerimizde kalacağız. Tabi çok fazla panik yapmanıza gerek yok. Acil ihtiyaçlarınız için evinize yakın marketlere gidebileceksiniz. Mesela benim köpeğim var, onu gezdirebiliyorum. Yanımdan 2 tane ekip arabası geçti hiçbir şey demediler…

 

Yine de mümkün mertebe evden HİÇ çıkmamak en iyisi. Tabi evde sıkılabilirsiniz. Ben size sıkılmamanız için bazı önerilerde bulunacağım.

 

Youtube’u Efektif Kullanın

Youtube derya deniz bir platform. Girip girip saçma sapan “prank” videoları izlerseniz kalitesiz vakit geçirirsiniz ama güzel bir araştırma ile çok hoş video serilerine rast gelmeniz mümkün. İngilizce biliyorsunuz bu avantajınıza olacaktır çünkü Türkçe içeriklerin geneli dandik. En bilimseli Barış Özcan yani gerisini siz düşünün.

 

Do It Yourself yazarak ilginizi çekebilecek bazı içeriklere rast gelebilirsiniz. Kendi kendine uçak yapanı da var, vazo yapanı da…

 

Rabarba, İlişki Testi, Konuşanlar yarı zamanlı muhafazakar mizah kategorisine soksam da bu işleri, gülünebilir taraflarının çok olduğunu inkar edemeyeceğim baya iyi vakti geçirebilirsiniz… Zaman öldürücü derler ya o şekil….

 

Kitap Okuyun

Kitap okumak güzel iş. Bütün gününüzü kitap okuyarak geçirmeseniz bile ev hapsinde kitap okuyabilirsiniz. Havalar tam kitap okumalık zaten. Yazın kitap okunmaz mesela. İnsanın kanı kaynar.

 

Ahmet Hakan Okumayın

Çünkü dişe dokunur bir şey asla söylemiyor. Lafı sürekli dolandırıyor kendisi. Siyasi bir beklenti yakıştırdığım falan da yok kendisine “bazı kesimler” gibi. Onları karşılamadığını düşünüp bu şekilde söylediğimi düşünmeyin. Sadece gevelediğini düşünüyorum. Yine de iyi bir arkadaş olur gibi geliyor kendisi. Mesela yürüyüş yapılır, kahve içilir, o ortamlarda daha iyi gider. Kitlelere ulaşmamalı belki de bilemiyorum….

 

 

 

 


Bu haber 06/12/2020, Pazar günü yayınlandı, 351 defa görüntülendi
*