“Tarıma, hayvancılığa, üreticilere ödenek ayrılmadı”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Korkmaz, yazılı basın açıklaması ile İl Özel İdaresi 2021 yılı performans programına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Geçtiğimiz ay 2021 yılı bütçe görüşmeleri, İl Özel İdare’de gerçekleşti. Gerçekleşen görüşmeler sonrasında, geçtiğimiz ay son meclis toplantısında, bütçe onaylandı. Onaylanan, 2021 yılı performans programı ile ilgili İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Korkmaz, değerlendirmelerde bulundu.

Korkmaz, “Bütçe oylaması öncesi, Çanakkale İl Özel İdaresi 2021 yılı Performans programı görüşmelerinde AK Parti ve MHP grubu olarak, İl Genel Meclisinin onayına sunulan performans programında sözüm ona adalet için Ankara’dan İstanbul’a kadar yürüyen CHP’nin İl Genel Meclis Üyelerinin, adaletsiz ve hakkaniyetten uzak bir performans programı hazırladıklarına şahit olduk.

Meclise sunulan performans programında, tarım, hayvancılık ve kırsal nüfusuyla öne çıkan Yenice ilçemiz, 2021 yılında yapılacak yatırımlardan hak ettiği payı alamamaktadır. Çanakkale’mizin tüm köylerinde yaşayan 148 bin 530 nüfusunun 21 bin 847’si, diğer bir ifadeyle yüzde 14,70’i Yenice’nin köylerinde yaşamaktadır.

Maalesef CHP İl Genel Meclis Üyeleri, kırsalda yaşayan nüfus olarak Çanakkale’nin ikinci büyük ilçesi olan Yenice’yi performans programında ayırdıkları ödenekle, geçen yıl olduğu gibi bu bütçe yılında da adeta yok saymışlardır. Adaletten bahseden CHP’nin, Yenice’ye layık gördüğü ve ayırdığı bu ödenekleri Yenice halkının takdirine sunuyoruz.

Çanakkale’miz tüm ilçeleri ile birlikte, sanayi ve turizmin yanında tarım ve hayvancılığıyla da ön plana çıkan bir ilimiz. Çanakkale İl Özel İdaresi olarak, köylerimizin alt ve üst yapı yatırımlarının yanında, ilimizin tarımına da destek olmaktayız. İl Tarım Müdürlüğümüz tarafından üreticimize katkı sağlayan, alternatif ürünlerin yetiştirilmesi için üreticimize yardımcı olan projeleri her zaman destekledik ve gereken ödenekleri bütçemizden ayırdık.

AK Parti ve MHP grubu olarak üzülerek belirtmek isteriz ki; 2021 yılı Çanakkale İl Özel İdaresi bütçesinde Çanakkale tarımına, hayvancılığına ve üreticilerimize yönelik projelere, bizim tüm itirazlarımıza rağmen, CHP’li üyeler tarafından gereken ödenek ayrılmadı.

Geçmiş dönemlerde AK Parti ve MHP’nin çoğunlukta olduğu İl Genel Meclisinde, İl Tarım Müdürlüğü tarafından üreticilerimize yönelik hazırlanan projeler her yıl desteklendi” ifadeleri yer aldı.

Haber Merkezi

 


Bu haber 04/12/2020, Cuma günü yayınlandı, 327 defa görüntülendi
*