Sokaktan soyutlanacağız

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, alınan karar çerçevesinde, Cumartesi ve Pazar günleri vatandaşlar sokağa çıkamayacaklar. Cuma akşam saat 21.00’de başlayan sokağa çıkma kısıtlaması, Pazartesi sabah 05.00’te son bulacak. Çanakkaleliler Cumartesi ve Pazar günlerini evlerinde geçirecekler.

İçişleri Bakanlığı tarafından, Valiliklere gönderilen genelge kapsamında, sokağa çıkma kısıtlamasının ne zaman başlayacağı, ne zaman biteceği, ne şekilde gerçekleşeceği ifade edilmişti.

İçişleri Bakanlığı tarafından, 81 ilin valiliklerine gönderilen genelgede, sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili husus net bir şeklide ifade edildi. Genelgeye göre Cumartesi ve Pazar günleri vatandaşlar sokağa çıkamayacaklar. Genelgede konuyla ilgili, “Yeni bir karar alınıncaya kadar ülke genelinde hafta sonları; Cuma günleri saat 21.00’de başlayacak, Cumartesi ve Pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve Pazartesi günleri saat 05.00’de tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

İlk uygulama olarak 04.12.2020 Cuma günü saat 21.00’de başlayıp 07.12.2020 Pazartesi günü saat 05.00’de bitecek şekilde tüm vatandaşlarımız için sokağa çıkma kısıtlaması getirilecek olup bundan sonraki hafta sonlarında da uygulama aynı şekilde devam edecektir.

Kısıtlamanın olduğu Cumartesi ve Pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-­17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecektir. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabileceklerdir” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 04/12/2020, Cuma günü yayınlandı, 350 defa görüntülendi
*