İP ÇİLER, DUT MU YEDİNİZ?

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Sesiniz soluğunuz çıkmıyor.Dut yemiş Bülbüle döndünüz.Ana muhalefet partisi,Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarırın,
“Devletin ordusu Katarlılara satılmış” diyerek Ordumuz aşağılamıştı.Her ne kadar,ben onu ima etmek istemedim dese de,millet müneccim değil ki,senin aklından geçeni okusun.Resmen,”Ordumuz Katarlılara satıldı” dediniz.Kıvırmaya gerek var mı?Çıkıp,”yanlış ifade kurdum” deme nezaketini bile göstermediniz.Ayrıca,Ana muhalefetin  anasından danasına kadar herkes, sizin sözlerinizi tasvip etti. Biri de çıkıp,”Yahu fazla kaçırdınız. Bir özür dileyin” demedi. Neymiş? Onu demek istememiş. Ne demek istemiş peki? Koskoca milletin vekili, sözlerinin nereye gideceğini hesap edemez mi? Neyse. Bizim söyleyeceklerimiz Ana muhalefete değil. Onlar yakışanı yapıyorlar. Sözümüz İP çilere. MHP de Türk Milliyetçiliğini yaşayamadık diyerek, kazan kaldırıp, İP partisini kuran sözde milliyetçilere.  Neden bu hadsiz yaklaşıma ses çıkarmadılar? .Hele, televizyonda Ordumuza hakaret edilirken, orada, canlı yayında, sus pus oturan, başını öne eğen İP Milletvekili Bahadır Erdeme ne demeli? Bol, bol su içti. Orada bulunan katılımcılar, sunucu da dahil, tepki gösterirken, bir tek laf edemedi. Hani sizin Milliyetçiliğiniz? Aslında bunlara laf söylemek fayda etmez. Esas bunlara oy veren, Ülkücüyüm diye geçinenlere sözümüz. O canlı yayında Yavuz Ağıralioğlu olsaydı, ne yapardı herkes tahmin edebilir?

MÜDİREDEN SES YOK

Milliyetçi bir lider olan olduğunu iddia eden, İP Partisi Genel Başkanı. Gurup toplantısı da dahil, bu konuya hiç değinmedi. Anlaşılan, CHP ve HDP ile ortaklığın zarar görmemesini tercih etti. 28 Şubat’ta dahi, kendisine hakaret eden generallere, cevap verdiğini iddia eden, Türk ordusuna toz kondurmayan İP in başkanının, bu konuda tepki göstermemesi nasıl açıklanır? Ana muhalefet lideri ise “En iyi savunma saldırıdır” taktiğiyle Cumhurbaşkanı
Erdoğan’a saldırmayı tercih etti..“O ordu peygamber ocağıdır. O ordu Mustafa Kemal’in ordusudur” dedi. Bu durumda Muhalefet liderinin, kendi milletvekillerini, “Arkadaşlar, ordumuz gözbebeğimizdir. Onlar hakkında konuşurken dikkatli olun” diye uyarması gerekmez miydi? O ne yaptı? Ali Mahir Başarırın arkasında durdu. Sayın Cumhurbaşkanını ise, yaylım ateşine tuttu. İyi de, o sözleri senin milletvekilin söyledi, Erdoğan söylemedi ki… Senin milletvekilinin sözleri senin partini bağlar, Erdoğan ve Bahçeli düşmanlığı neler yaptırıyor.

AZICIK UCUNDAN

Köyünden ayrılıp, zengin olmak için yollara düşen Temel, yıllar sonra çok zengin olarak dönmüş köyüne. En samimim arkadaşı olan Dursun, bu serveti nasıl yaptığını sormuş, Temel de hiç kimseye söylememek şartı ile sırrını açıklamış: – Ula Dursun, haçan ben Afrika diye bir yere gittim. Orada Nil nehri dedikleri bir yerden timsah avladım ve çok zengin oldum da. – Ula Temel, ne ettin o timsah denen hayvanları? – Ula Dursun, en değerli çantalar timsahlardan çıkıyor.
Dursun da Temel’e özenmiş, tarlayı takkayı satıp düşmüş yollara, aradan yıllar geçmiş ama geri dönmemiş. Dursun’u merak eden Temel, atlamış özel uçağına ve Nil nehri kıyılarına gelmiş. Oradaki yerlilere arkadaşı Dursun’u tarif edip, nerede olduğu sormuş, yerini öğrenip yanına gittiğinde, Dursun’un elinde bir olta ve yanında dağ gibi yığılı ölü timsahları görmüş. Dursun timsahı yakalıyormuş, ağzını açıp içine baktıktan sonra yan tarafa atıp, kendi kendine söyleniyormuş: – Ula bundan da çanta çıkmadı!.Sağlıcakla kalınız..


Bu haber 04/12/2020, Cuma günü yayınlandı, 543 defa görüntülendi
*