Başkan Gökhan süreci anlattı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Geçtiğimiz günlerde Pandemi Hastanesine 16 tane solunum cihazı alınmıştı. Dün gerçekleştirilen Meclis Toplantısında Belediye Başkanı Ülgür Gökhan bu cihazları Çanakkale kurumlarının el birliği ile nasıl temin ettiğini anlattı.

“Bizim Meclis üyemiz Halil Aksoy rahmetli oldu. O hastaneye gitmişti. Yoğun bakıma gittiğinde yeterli solunum cihazı olmadığı duyumunu aldık. Bu solunum cihazı, illa yoğun bakımda kullanılacak diye bir kaide yok. Solunum cihazı olmamasından dolayı hayati tehlikesi olan hatta hayatını kaybeden insanların olduğu duyurusu üzerine biz solunum cihazı temin edelim diye harekete geçtik. Solunum cihazının tanesi 15 bin Dolar. Yani 100 bin TL dolayında. Belediye olarak bunun üstesinden gelemeyiz. 1 tane olsa 1 tane alırız ama 10 ve üzeri bir solunum cihazı temin edebilir miyiz diye Selçuk Semizoğlu ile görüştüm. O katkıda bulunabileceğini ve bunu organize edebileceğini söyledi. Daha sonra borsa başkanımız Kaya Bey’i aradım o da destek olabileceklerini söyledi. Daha sonra ÇASİAD başkanını aradım. O da destekledi. Sonrada Müteahhitler Birliği’ni, Hakan Vural Bey’i ta Kıbrıs’ta buldum. O da destek sözü verdi. Biz de belediye olarak doğrudan teminle aldık ve toplamda 16 tane üç tip solunum cihazı temin edildi hastaneye.

Medikal malzemeleri satan bir firma bizim ticaret odası meclisindeymiş. Berkin karaca bey 15 bin doları yarı yarıya indirdi böylece iki katı alabilmiş olduk. Katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Ş. Ezgi Tuncel


Bu haber 04/12/2020, Cuma günü yayınlandı, 148 defa görüntülendi
*