Şehrin içinde doğal yaşam

2 ay önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’nin yakın köylerindeki küçükbaş hayvanlar 8 katlı apartmanlardan oluşan sitelerin arasında otlamaya devam ediyor. Karacaören ovalarında koyunlar artık Esenler Mahallesi’ndeki vatandaşlarla yakın komşuluk ilişkisi içerisindeler. Hemen hemen her gün oluşan manzara karşısında, vatandaşlar, “Şehrin içerisinde, doğal hayata tanıklık ediyoruz” dediler.

Çanakkale’nin geçtiğimiz yıllarda bazı arazileri imara açıldı ve yapılaşma başladı. Bu araziler arasında Karacaören Köyü’de bulunuyor. Şehre yakınlığı ile bilinen ve verimli tarım arazileri ile meşhur Karacaören’de hayvancılık hala gelir kaynağı oluşturmaya devam ediyor. 60 metrelik yolun hemen yakınında bulunan sitelerin arasında her gün düzenli olarak koyunlar otluyor. Apartmanların yükselmeye başladığı ve inşaat faaliyetlerinin hızla devam ettiği ovada, koyunlar otlamak için 60 metrelik yola kadar yaklaşıyorlar. Yaklaşık 1 saat boyunca, sitelerin arasında otlayan koyunları gören vatandaşlar hala daha şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar.

2020 yılında, şehrin orta yerinde otlayan koyunlar, ortaya birbirinden eşsiz manzaralar çıkartırken, vatandaşlar bu görüntüden hayli memnunlar.

Tunahan Ünsal


Bu haber 03/12/2020, Perşembe günü yayınlandı, 407 defa görüntülendi
*