Vali Aktaş, “Denetimleri arttıracağız”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İl Pandemi Kurulu, Koronavirüsle mücadele kapsamında ilimizde yürütülen çalışmaları ve alınan tedbirlerin sürekliliğini değerlendirmek amacıyla Vali İlhami Aktaş başkanlığında toplandı. Toplantıda önemli açıklamalarda bulunan Vali İlhami Aktaş, “Vatandaşlarımızı, bu virüsten korumak için ısrarla uyarmak zorundayız. Bu yüzden denetimleri artıracağız” dedi.

Çanakkale Valiliğinin haberine göre; Deniz Polis Evi’nde gerçekleştirilen toplantıya; Vali İlhami Aktaş, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mehmet Cem Okyay, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Vali Yardımcısı Ali Muhiddin Varol, İl Sağlık Müdür V. Ümmühan Kahyaoğlu, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanı SG. Kd. Bn. Ercan Oran, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammet Mermer ve kurul üyesi kamu kurum temsilcilerinin katıldığı toplantıda Koronavirüs sürecinde Çanakkale genelindeki son durum, alınan tedbirler, yapılan denetimler ve pandemi ile mücadele sürecinde uygulanan tedbirler değerlendirildi.

Toplantıda; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Sinem Topaloğlu, Koronavirüs önlemleri kapsamında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni tedbirler hakkında katılımcılara sunum yaptı.

Ardından ÇOMÜ Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Gamze Çan tarafından Koronavirüs ile mücadelede ilimizin son durumu, gelinen seviye, yapılan çalışmalar ve bundan sonra izlenecek çalışma planı hakkında sunum yapılarak kurul üyeleri bilgilendirildi.

Koronavirüs salgınını kontrol altına alabilmemiz için kurallara uymamız gerektiğini hatırlatan Vali İlhami Aktaş, “Vatandaşlarımızı, bu virüsten korumak için ısrarla uyarmak zorundayız. Bu yüzden denetimleri artıracağız” dedi.

Tüm vatandaşlarımıza önemli görevler düştüğünü ifade eden Vali İlhami Aktaş, “Salgında hepimiz birbirimize karşı sorumluyuz. Vatandaşlarımız, özellikle kapalı yerlerde ve yoğunluğun arttığı alanlarda fiziki mesafe kuralı noktasında daha dikkatli olmalıdır. Pandeminin halen devam ettiğini unutmadan maske, mesafe ve hijyen kurallarına eksiksiz bir şekilde uymalıyız“ dedi.

Toplantı alınacak tedbirler hakkında görüş alışverişi ile sona erdi.


Bu haber 01/12/2020, Salı günü yayınlandı, 308 defa görüntülendi
*