“GIDANI KORU-Sofrana Sahip Çık”

2 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Valiliği, Çanakkale halkını, gıdamızı koruyarak ve soframıza sahip çıkmaya davet etti.

Çanakkale Valiliği, Çanakkale halkını, gıdamızı koruyarak ve soframıza sahip çıkmaya davet etti. Valilik, internet sitesinden bir haber yayınlayarak, ““Söz Veriyorum” diyerek başlatılan ulusal seferberliğe bizler de Gıdamızı Koruyarak ve Soframıza Sahip Çıkarak katılalım.” İfadelerine yer verdi.

Haberde; “Tarım ve Orman Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) işbirliğinde çalışmaları yürütülen  “GIDANI KORU-Sofrana Sahip Çık” isimli kampanya, Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Ekrem Pakdemirli’nin basın lansmanı ile 20 Mayıs 2020 tarihinde resmi olarak başlatılmıştır.

Gıda kayıpları ve israf ile mücadelede ülkemizde ve dünyada daha yüksek düzeyde farkındalık yaratılması amacıyla Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda hazırlanan “GIDANI KORU-Sofrana Sahip Çık” kampanyasıyla ilgili geniş bilgiye “Gıdanı Koru” Web sayfası ziyaret edilerek ulaşılabilir.

“GIDANI KORU-Sofrana Sahip Çık” kampanyası kapsamında oluşturulan, vatandaşlarımızın gıda kayıp ve israfla mücadelede bireysel olarak söz vereceği dijital imza hareketine www.sofranasahipcık.com   sitesinden katılım sağlanabilir.

“Söz Veriyorum” diyerek başlatılan ulusal seferberliğe bizler de Gıdamızı Koruyarak ve Soframıza Sahip Çıkarak katılalım.” dendi.

Ş. Ezgi Tuncel


Bu haber 27/11/2020, Cuma günü yayınlandı, 247 defa görüntülendi
*