21 paketleme işçisinin istihdamı sağlandı

2 ay önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından başlatılan, 2 ayrı Mesleki Eğitim Kursu başarıyla tamamlanarak 21 kişinin istihdamı sağlandı.

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü ile Dardanel Önentaş Gıda ve Niyazi Önen Gıda A.Ş arasında yapılan işbirliği ile Ağustos ayında başlatılan 2 ayrı Mesleki Eğitim Kursu başarıyla tamamlanarak Paketleme İşçisi (Gıda) mesleğinde toplamda 21 kişinin istihdamı sağlandı.

Kursun son gününde Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Vekili Mehmet Uğur Yavuz ve İş ve Meslek Danışmanı Salih Ersoy; Dardanel Önentaş Gıda A.Ş İnsan Kaynakları Sorumlusu Eylem Mengi ile kursu başarıyla tamamlayıp belirtilen firmalarda kadroya alınan personellerle bir araya geldi.

Kurslardaki başarılarından dolayı katılımcıları tebrik eden Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Vekili Mehmet Uğur Yavuz: ‘‘Kalifiye işgücünün temin edilmesinde kurumumuzla işverenlerin geliştirdiği işbirliğini kıymetli buluyorum. Kursumuza emeği geçen mesai arkadaşlarıma ve yüklenici yetkililerine emeklerinden ötürü teşekkür ediyor, kursiyerlerimize de yeni işlerinde başarılar diliyorum.’’ açıklamasında bulundu.

Haber Merkezi


Bu haber 27/11/2020, Cuma günü yayınlandı, 199 defa görüntülendi
*