Ali Babacan: “Bu kötü yönetimin sonu yaklaşıyor”

2 ay önce Manşet Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

DEVA Partisi bugünKolin Hotel’de geniş bir katılım ile İl Kongresi’ni gercekleştirdi. Gercekleşen kongreye katılan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, gerçekleştirmiş olduğu konuşmasında, “Bu kötü yönetimin artık sonu yaklaşıyor. Ekonomimiz 20 yılın en kötü seviyesinde” açıklamasında bulundu.

DEVA Partisi Kongresi bugün saat 15.00’te Kolin Hotel’de gercekleşti. Gercekleşen kongreye DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’da katıldı. Kongreye ayrıca İl Genel Meclisi Başkanı Sadık Göğüsgeren, CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, İYİ Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, Saadet Partisi İl Başkanı Süleyman Saçıkara ve davetliler katıldı.

Gerçekleşen kongrede Kurucu İl Başkanı Berkan Karaca ilk konuşmacı oldu. Sonrasında ise kürsüye Genel Baskan Ali Babacan geldi. Babacan başta ekonomi olmak üzere birçok konuda açıklamalarda bulundu.

DEVA Partisi İl Başkanı Berkan Karaca, “Bizlerin en büyük hayali güçlü Türkiye için durmadan mücadele etmektir. Çanakkale il teşkilatı olarak mücadelemizi korkmadan durmadan surdureceğiz. İktidara giden bu yolda, gece gündüz demeden, vatandaşlarımızın hizmetkarı olacağız. Toplumun tüm kesimini, tüm vatandaşlarımızı tek tek dinleyip, sorunlarin çözümü için adımlar atacağız. Laf değil iş üreteceğiz. Siyaseti rant kapısı olarak değil hizmet kapısı olarak göreceğiz” dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Kadına şiddet sadece fiziksel şiddet değildir. Kadına yönelik şiddetin her türlüsüne amasız, fakatsız karşı çıkacağız, mücadele edeceğiz.

Adına Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi denen bu sistemin ülkemizi nasıl tıkanıklığa götürdüğünü hep baraber yaşıyoruz.

“Bunlar ülkeyk 1990’lara döndürmek istiyorlar”
Bunlar ülkeyi 1990’lara döndürmek istiyorlar. Biz bunu reddediyoruz. Bu ülke artık 1990’lara dönmek istemiyor. Buna bu millet razı olmaz.

“2002’de olduğu gibi ülkeyi yeni bir krize soktunuz”
Bu toplum artık bağırış cağırış istemiyor. Tıpkı 2002’de oldugu gibi ülkeyi yeni bir krize soktunuz. Vatandaslarımız bunların konuşulup sakin sakin çözülmesini istiyor.

“Ortada derin bir toplumsal kriz var”
Ortada derin bir toplumsal kriz var. Turkiye tek bir kişi tarafından yönetilemez. Bugün Çanakkale sokaklarında dolaşırken, ülkemiz dip yaptı diyen vatandaşlarımız oldu. Böyle bir şekilde devlet yönetilemez.

“Ekonomimiz 20 yılın en kötü seviyesinde”
Ekonomimiz 20 yılın en kötü seviyesinde. Ekonomimiz çok kötü olduğundan esnafımız kepenk kapatmaya başladı. Esnafımız ne kazanıyorda, borcunu nasıl ödeyecek. Gittiğimiz her yerde ortak sorun bizi dinlemiyorlar oluyor. Esnafımızla ilgili sanayicilerimiz ile ilgili öyle yanlışlar yapıyorlar ki bir bakkalin yanında 2 ay eğitim görseler bu hataları yapmazlar. Açlık ne demek bunu unuttular. Gittiğimiz her yerde yanımıza geliyorlar ve eve ekmek götüremiyoruz diyorlar. Birçok iş yeri kapandı pandemi döneminde. Bu insanlar nasıl geçinecekler.

“Esnafın borçlarını derhal erteleyin”
Yıllarca ekonomiyi yönetmiş bu ülkeyi krizden çıkarmış bir kardeşiniz olarak söylüyorum. Esnafın borçlarını derhal pandemi bitene kadar erteleyin.
Kredi borçlarını en az 1 yıl ödemesiz olarak yapılandırın. Kapalı kalan işletmelere kira yardımı yapın. Ancak esnaf bu şekilde nefes alabilir.

“Bu kötü yönetimin artık sonu yaklaşıyor”
Bu kötü yönetimin artık sonu yaklasıyor. Bugun ki iktidar miladını doldurdu. Artık herkesin içi rahat olsun, Türkiye’nin bir DEVA’sı var.

Biz ülkemizi top yekün zenginleştirmek ve refaha erdirmek için geliyoruz. Bizim hedefimiz bu ülkenin top yekün zenginleşmesidir” açıklamalarında bulundu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 25/11/2020, Çarşamba günü yayınlandı, 423 defa görüntülendi
*